Dnes

  • Sobota 25. září 2021
  • Svátek má Zlata

Znovu přerušený provoz! Na hlavní trati Praha – Ústí vykolejil nákladní vlak

19. 08. 2021

zdroj fota: Správa železnic

Ústecký kraj – Komplikace na cestě z Ústí do Prahy museli překousnout cestující vlakem. Po dvou týdnech opětovně vykolejil nákladní vlak nedaleko Kralup nad Vltavou. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, příčina nehody je předmětem šetření.

Dva týdny po vykolejení nákladního vlaku v Kralupech nad Vltavou stojí ze stejného důvodu opět provoz na hlavní koridorové trati z Prahy do Ústí nad Labem. „Mezi stanicemi Nelahozeves a Kralupy nad Vltavou je aktuálně zastavený provoz. Při vjezdu do stanice Nelahozeves zde došlo dnes po páté ráno k vykolejení dvou vozů nákladního vlaku. Příčina je předmětem šetření,“ uvedla Správa železnic na twitteru v šest hodin a šestnáct minut.

Později SŽ upřesnila rozsah nehody. Podle jejího vyjádření došlo k vykolejení čtyř vozů. Provoz je zastaven v úseku Kralupy nad Vltavou – Vraňany, kde je zavedena kyvadlová autobusová doprava.

Po osmé hodině byla provoz na hlavní trati částečně obnoven. „V 8:05 jsme po mimořádné události v Nelahozevsi obnovili provoz po 1. TK mezi Kralupy nad Vltavou a Vraňany. Ve 2. TK probíhá vyšetřování nehody, následně začnou odklízecí práce a oprava. Poškozeny jsou betonové pražce a vjezdové návěstidlo,“ uvedla Správa železnic.

Příčina nehody bude sdělena po vyšetření mimořádné události.

Autor: Jiří Šlaj