Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Změny ve vedení kraje: Kučera (TOP09) povede agendu regionálního rozvoje!

20. 01. 2021

zdroj fota: www.michal-kucera.cz

Ústecký kraj – Kraj prožívá další změny. Tentokrát v oblasti jednotlivých agend. Gesce regionálního rozvoje nyní nově poputuje do rukou radního Michala Kučery (Spojenci/TOP 09). Agendu přebírá od náměstka hejtmana Jiřího Řeháka (Spojenci/JsmePRO). Ten se bude angažovat v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Bývalý poslanec Michal Kučera se ujal na základě koaličních dohod oblasti zemědělství a rozvoje venkova. „Jsem rád, že jsme se dokázali rychle dohodnout na efektivnějším rozvržení práce a že regionálního rozvoje se ujme právě Michal. Věnoval se tomu totiž už jako poslanec a nyní jako lounský radní,“ vysvětlil změnu gescí Jiří Řehák. Podle svých slov tak bude mít více času  nejen na politickou práci náměstka hejtmana, ale také na oblast kultury a projekty týkající se turismu.

Kučera se podle svých slov chce zabývat především tématem rozvoje kraje. Varuje, že Ústecko se bude potýkat s výraznými změnami v souvislosti s koncem uhelného průmyslu. „Je třeba se zaměřit na kvalitní přeměnu důlní krajiny, rozvoj malého a středního podnikání a zemědělství nebo ochranu jedinečného kulturního a přírodního prostředí nejen Krušných hor,“ vyjmenoval v tiskové zprávě priority s tím, že peněz z Evropské unie je dostatek. Radní tak apeluje, aby se využili pro zlepšení kvality života obyvatel.

Michal Kučera byl v letech 2013 – 2017 poslanec za TOP 09, od roku 2010 je zastupitelem a radním v Lounech, od roku 2011 je předsedou krajské organizace TOP 09 v Ústeckém kraji.

ČTĚTE TAKÉ
Krajský úřad má nového ředitele. Piráti poukazují na ANOfertizaci!
Autor: ps