Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

Zloděj drzoun. Policie po pachateli pátrá, v případě dopadení mu hrozí dva roky vězení

24. 11. 2021

zdroj fota: pixabay.com

Lounsko – Neznámého pachatele, který podle zjištěných informací dokonce dvakrát během několika minut vnikl do cizího domu, aby tam odcizil peníze, hledají policisté z obvodního oddělení v Podbořanech. V pondělí se na ně obrátil starší manželský pár žijící v obci na Podbořansku s tím, že jim neznámý muž z domu ukradl peněženku se sedmi tisíci korunami.

Do rodinného domu měl vstoupit odemčenými dveřmi. Když ho na chodbě přistihl devadesátiletý majitel domu, muž mu řekl, že někoho shání a rychle se odporoučel. „Zřejmě mu to však nedalo a po chvíli to zkusil znovu. Tentokrát cizího muže uviděla o sedm let mladší manželka vycházet z ložnice. Opět tvrdil, že někoho shání a pak odešel,“ uvedla tisková zpráva policie. Seniorka po jeho odchodu zjistila, že jim v domě chybí peněženka, ve které bylo sedm tisíc korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Pachateli v případě dopadení hrozí dvouleté vězení.

Bez řidičského oprávnění a pod vlivem drog přistihli podbořanští policisté v říjnu 28letého muže za volantem osobního vozidla. Hlídka dotyčného zastavila v Kryrech a provedla kontrolu. Ta ukázala, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění a provedený orientační test na drogy vyšel s pozitivním výsledkem. Ten pak potvrdil i rozbor krve, jemuž se mladý řidič na výzvu policistů podrobil. Kvůli popsanému jednání je muž podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: redakce