Dnes

  • Sobota 25. září 2021
  • Svátek má Zlata

Získal nadhled a pozici kapitána. „Je to výzva, ale nebudu to lámat přes koleno,“ řekl Ladislav Pecka

15. 09. 2021

zdroj fota: Ladislav Pecka při svém zahraničním angažmá (Facebook Ladislava Pecky)

Ústí nad Labem – Sedmý rok kroutí v dresu Slunety pivot Ladislav Pecka. Do letošního ročníku půjde nově jako kapitán týmu, který má za úkol atakovat postup mezi šest nejlepších týmů soutěže. Spoléhat kromě zahraničních hráčů chce ústecký tým i na návrat fanoušků do ochozů, kteří jim výrazně pomohou vytvořit z domácího prostředí nedobytnou tvrz.

Basketbalová hala není knihovna. Každý tým potřebuje ve správnou chvíli nažhavit a k tomu jsou fanoušci vítaným prostředníkem. „Člověk si zvyknul po roce bez diváků, že je v hale hrobové ticho,“ popsal svou zkušenost lídr Slunety Ladislav Pecka. Ale s nimi to bude teprve pořádný „mistrák“. „Doufám, že nám zase Vláda nezavře haly a postupně budou jen plnější a plnější. Domácí zápasy na Slunetě s plnou halou jsou naším motorem,“ prozradil Pecka.

Do role kapitána se sám od sebe nehrnul, ale když nabídka přišla, tak se nemusel dlouho rozmýšlet. „Byl jsem dotázán, zda bych chtěl být kapitánem. Jsem v Ústí sedmým rokem, tak jsem to přijmul a vzal jako výzvu,“ řekl Ladislav Pecka. Jinak bude vše ve starých kolejích, příprava probíhá podobným způsobem jako minulé roky a tým trenéra Jana Šotnara by rád atakoval postup mezi šestici nejlepších. „Nic se pro mě nemění, jsem jaký sem a nelámu nic přes koleno, hecuju ostatní a snažím se poradit, když někdo stojí o radu,“ nastínil své nové „povinnosti“ kapitán Slunety.

V jeho roli bude potřeba zachovat chladnou hlavu a ukázat týmu smět ve chvílích, kdy se nebude na hřišti extra dařit. „Občas je potřeba samozřejmě tým usměrnit, ale máme již několik zkušených borců, včetně všech Američanů, hlavně Lamba Autreyho a Spencera Spejcara, kteří jsou v naší lize již dlouhé roky,“ viděl výhody ve zkušenosti týmu Pecka.

ČTĚTE TAKÉ
Oslabená Sluneta nestačila na Písek, trápila se především na útočné polovině

Podle jeho slov se utvořil zajímavý kolektiv, který je dobrým mixem českého a amerického basketbalu. „Parta v týmu vypadá prozatím velmi dobře, všichni zahraniční hráči působili v české lize, o to více je to jednodušší, ví co se od nich čeká, a jsou to dobří borci po lidské stránce. Spencer a Lamb už jsou domácí soutěži delší dobu, Delvon zapadl hned, a Jahmal později, ale také,“ řekl exkluzivně pro Naseustecko.cz Ladislav Pecka.

Při rozhovoru jsme se dostali i na téma jeho vlastního nastavení mysli, zda už s věkem a zkušenostmi vyzrál. „Snažím se hrát s větším nadhledem, už to také hraji nějaký pátek, ale moje osobnost občas můj nadhled zastíní, ale daří se mi to z velké většiny. Cítím, že zkušenosti mám, pokud nic nebolí, nadhled se hned dostaví,“ nebral si servítky Pecka.

A perlička na závěr, kým by byl Ladislav Pecka, kdyby nebyl profesionálním basketbalistou? „Mimo basketbal si netroufnu říct, co bych hrál na vysoké úrovni, ale myslím, že atletika a silové sporty by mě bavily,“ uzavřel pivot Slunety.

Autor: Jiří Šlaj