Dnes

  • Středa 29. června 2022
  • Svátek má Petr a Pavel

Žena z Lovosic naletěla podvodníkovi. Vylákal z ní přes dva miliony korun

29. 05. 2022

zdroj fota: ilustrační obrázek pixabay.com

Internetový podvod – právě s tím se na vlastní kůži potkala jedenapadesátiletá důvěřivá žena z Lovosic. Ta se prostřednictvím sociálních sítí seznámila s osobou  vydávající se za „amerického lékaře, který si postupně získal ženy důvěru.  Vylákal z ní přes dva miliony korun.

Poté co si získal její důvěru, jí požádal o pomoc s tím, že si na její adresu pošle přes přepravní společnost balík s vysokým finančním obnosem a ona si pak z těchto peněz bude moct vzít částku za náklady, které se zasláním zásilky vzniknou. Poškozená s návrhem souhlasila.

 „Následně od ní prostřednictvím údajného přepravce byla požadována opakovaně částka za pojištění balíku, celní poplatek, protiteroristický poplatek a další. Poškozená vše prováděla podle instrukcí údajného lékaře. Celkem přeposlala na různé bankovní účty finanční prostředky ve výši přesahující 2 miliony korun. Přičemž zásilka do dnešní doby nebyla doručena a jsou po ní požadovány stále další platby,“ popisuje krajská mluvčí policie Pavla Kofrová. Žena si následně uvědomila, že pravděpodobně byla obětí podvodu a vyhledala policii.  „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podvodu. V případě dopadení hrozí neznámému podvodníkovi až osmiletý trest,“ uvedla Kofrová.

Policie důrazně varuje před nepoctivými občany, které nabízí anonymní prostor internetu a nabádá k větší obezřetnosti při nákupech zboží, či využití jiných služeb. „Podvodníci bývají většinou schovaní za identitou váženého a vzdělaného člověka např. lékaře, vojáka, architekta a různých specialistů. Předstírají vážný zájem o vaše soukromí a dobře vědí, co osamělá osoba potřebuje. Nikdy neposílejte peníze někomu, koho znáte pouze z virtuálního prostředí,“ varuje policie s tím, že takovou trestnou činnosti páchají v rámci celého světa dobře organizované skupiny, které z účelově založených kont přeposílají peníze do bank třetího světa, kde jsou nedohledatelné.

Autor: ps