Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Zdravá strava ve školách, nemyslitelné? Nikoliv, kuchařky prošly kurzem

04. 05. 2022

zdroj fota: Město Ústí nad Labem

Ústecký kraj – Čím dál více se rozmáhá trend zdravého stravování, a to i ve školách. Zdravé město Ústí nad Labem podpořilo vzdělávání kuchařek školních jídelen v rámci projektu Skutečně zdravá škola.

Kuchařky ze Základní školy Rabasova, Základní školy a Mateřské školy SNP a Základní školy Pod Vodojemem se účastnily celodenní kurzu s cílem pomoci zaměstnancům školní jídelny zvýšit efektivitu a produktivitu práce při přípravě chutných a zdravých pokrmů.

„Kuchařky mohou inspirovat a motivovat žáky k tomu, aby si vybírali zdravé pokrmy, společnými nápady mohou z jídelny vytvořit velmi příjemný a kulturní prostor. Mohou se podělit o své dovednosti s rodiči či s žáky v hodinách vaření nebo odpoledních kroužcích vaření. Máme zkušenost, že kuchařky ve školních jídelnách jsou mimořádně šikovné a ochotné učit se novým postupům,“ říká Karolina Kallmünzerová, manažerka programu Skutečně zdravá škola.

Kurzem provázel lektor Michal Křepelka, který představil mimo jiné jednoduché, rychlé a zdravé řešení výroby jídel včetně přírodního dochucení.

 

Autor: redakce