Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

„Zbytečné chyby,“ láteřila brankářka Müllnerová po domácí prohře. „Nic ale nevzdáváme,“ doplnila

20. 10. 2021

zdroj fota: archiv Dominiky Müllnerové

Most – Komplikace v cestě za postupem do Evropské ligy? To se projeví až po odvetném utkání na půdě rumunského klubu Magura Cisnadie. Že chtěly vytěžit házenkářky Mostu z domácího pohárového střetnutí více, o tom není pochyb. Jednobranková porážka je sice udržela ve hře, ale čeká je složitý úkol porazit soupeře na jeho půdě.

Střelecké nezdary mosteckých hráček provázely úvodní minuty utkání. Před skvělou kulisou se domácí prvního zásahu dočkaly až v osmé minutě. A to posadilo rumunský celek na pěkně rychlého koně. „Utekl nám začátek zápasu, což já osobně považuji za velmi důležité. Před zápasem jsme viděly hodně videí, takže si nemyslím, že by nás soupeř něčím překvapil,“ povídala své hodnocení brankářka Dominika Müllnerová.

Černým andělům se podařilo odvrátit ten nejhorší scénář a stáhly hrozivé sedmigólové manko na poločasový stav 10:12. „Problém byl na naší straně v tom, že jsme dělaly hodně chyb, které dokázaly soupeřky potrestat,“ řekla Dominika Müllnerová. V dalším průběhu se dokonce podařilo svěřenkyním Adriana Struzika vyrovnat, ale v konci tahaly za delší konec provazu hostující hráčky, které zvítězily rozdílem jediné branky.

„Je to vlastně jako první poločas, který jsme prohráli o jednu branku. Určitě chceme v Rumunsku zabojovat a uvidíme, jak to celé dopadne. Před odvetou zůstávám optimista, protože si dokážeme vytvářet šance, hru soupeře máme nastudovanou, víme, kde jsou jeho slabiny, a pokud je dokážeme využít, máme šanci uspět,“ řekl kouč Mostu pro klubový web.

Jeho názor sdílela i brankářka Dominika Müllnerová, která věří, že se povede nepříznivý vývoj duelu otočit. „Myslím, že nic není ztracené, pokud nebudeme dělat zbytečné chyby, tak se určitě dá v Rumunsku vyhrát. Určitě nic nevzdáváme a budeme tam bojovat,“ uzavřela Müllnerová.

ČTĚTE TAKÉ
Výkup bytů na Mostecku zastaven. Nesplňovaly požadavky radnice!

DHK Baník Most – Magura Cisnadie 26:27 (10:12).

Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Janssen – Holanová 3, Stříšková 2, Andrýsková 3, Jungová, Šutranová, Korešová 5, Súkeníková-Mikulcík 1, Cholevová 4, Eksteinová 3, Smetková, Maňáková, Kroftová, Kostelná 3, Mikulášková 2.

Zdroj: eurohandball.com

Autor: Jiří Šlaj