Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Žádnou léčbu! Pro násilníka z Litoměřicka žádá Okamura kastraci

03. 09. 2020

Předseda SPD Tomio Okamura se na svém profilu ostře vyjádřil proti rozhodnutí soudu. Ten afrického mladíka poslal začátkem června na dva roky do vězení a nařídil ústavní léčbu za znásilnění dívky na Litoměřicku. Tento trest však přijde Okamurovi málo a navrhuje přidat kastraci.

„Rozsudky soudů v této věci jsou pro mě zcela nepřijatelné, protože v případě tohoto odporného činu afrického, nelegálního a muslimského migranta je trestní sazba dva až deset let. Odvolací soud se přiklonil ke spodní hranici trestu, což považuji za absolutní výsměch spravedlnosti v České republice,“ uvedl Okamura. Podle něj není možné, aby šla patnáctiletá dívka po cestě v okolí svého bydliště za bílého dne a člověk, který tu nemá co pohledávat, ji znásilní a zničí jí život. „Naopak by měl dostat ten nejvyšší trest, já si myslím, že je na místě zároveň kastrace. Vůbec nechápu, proč mu ještě máme platit nějaké léčení,“ doplnil své vyjádření předseda SPD.

V roce 2016 byl vládní novelou zákona o specifických zdravotních službách snížen věk pro provedení kastrací z pětadvaceti na jednadvacet let. Novela zákona vyšla vstříc zájemcům o kastraci, kteří trpí poruchami sexuální preference a obávají se, že by mohla vyústit v agresivní chování. Chirurgická kastrace může v určitých případech posílit autonomii člověka tím, že mu umožní návrat do běžného života. Pacient se tak může vyhnout pobytu v ústavu

Afričan obžalovaný ze znásilnění dívky na Litoměřicku se sice odvolal proti dvouletému trestu vězení, ale Ústecký krajský soud nakonec v srpnu dvouletý trest dvojnásobil a navíc potvrdil ústavní léčbu odsouzeného.

Odsouzený čin spáchal ve stavu snížené příčetnosti, jinak by čelil trestu až na hranici deseti let. Podle mluvčího Krajského soudu v Ústí nad Labem Jiřího Barče zatím není jasné, kdy nastoupí Diallo do ústavní léčby, zda si nejprve odpyká svůj trest, nebo se začne ihned léčit. Cizinec u soudu hovořil francouzsky, ale velmi zmateně a nesrozumitelně. Soud zvažoval také uložení vyhoštění ze země. To ale není možné, protože se dosud nepodařilo zjistit státní příslušnost obžalovaného.

ČTĚTE TAKÉ
Tohle Tomio nerozdýchá. "Klidně si ho adoptujeme,“ vzkázal ústecký politik Martin Hausenblas s přítelem

 

Autor: