Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Z diáře městské policie Jirkov. Alkohol, drogy, nadávky

21. 07. 2020

Akční páteční večer z pohledu strážníků městské policie. Sotva se v 18 hodin vystřídala denní směna se směnou noční, již měli strážníci o zábavu postaráno.

Nejdříve v 18:30 oznámila paní, že se v ulici Mostecká volně pohybuje agresivní pes. Strážníci provedli kontrolu této ulice i ulic přilehlých, ale psa neobjevili. Následovalo oznámení, že v marketu chytili zloděje zboží. Hlídka na místě zjistila, že pachatelem je 42 letý muž z Chomutova a za své jednání byl odměněn tučnou pokutou.

Ve 20:00 bylo na služebnu oznámeno, že v atriu mezi ulicemi 5. května a Tkalcovská podnapilá osoba z okna svého bytu nadává, vykřikuje a vyhrožuje ublížením na zdraví dalším osobám. Strážníci na místě zjistili totožnost osoby, pořídili zvukové a obrazové záznamy a celý případ bude oznámen správnímu orgánu.

Mezi 20 a 22 večerní bylo na služebnu přijato několik oznámení o zfetovaném muži, který se pohyboval v ulici Krušnohorská. Bylo zjištěno, že se jedná o muže, který v okolí bydlí, byl pod vlivem návykové látky a nebyl schopen najít cestu domu. Nakonec byl hlídkou PČR zadržen a umístěn do policejní cely.

Ve 22:30 jsme přijali oznámení o mejdanu v bytě. Strážníci zjistili, že je tam hlasitá návštěva, proto všechny přítomné uklidnili a připomněli jim, kolik je hodin. V tu samou dobu bylo přijato oznámení o hlasité hudbě v provozovně v U Stadionu. Strážníci na místě zjistili odpovědnou osobu a zajistili ztišení hudby.

Před 23 hodinou strážníci řešili oznámení o vyřvávající skupince osob.

Ve 23:15 oznámila obsluha čerpací stanice v ulici Dvořákova, že tam mají divného zákazníka. Strážníci zjistili jeho totožnost a z místa jej vykázali.

Před půlnocí bylo oznámeno, že v ulici Krušnohorská z obchodního objektu je slyšet hlasitá hudba. Bylo zjištěno, že v objektu má, zde žijící rodina, oslavu. V tu samou dobu bylo přijato oznámení o špatně zaparkovaných vozidlech v ulici Na Borku a dále oznámení, že v ulici U Stadionu se do restaurace dobývá opilý muž, který měl poškodit vstupní dveře. Strážníci zjistili totožnost muže a celý případ předali správnímu orgánu. Zároveň při prověřování tohoto oznámení obsluha restaurace odevzdala strážníkům nalezené věci, které v restauraci zapomněla neznámá osoba.

Ve 00:30 obsluha kamerového systému zjistila podezřele se chovajícího muže v ulici Karla Čapka. Na místo vyslaná hlídka, zjistila jeho totožnost a ověřila, zda osobu nehledá PČR.

V 02:00 bylo na služebnu oznámeno, že v bytě v ulici Krušnohorská hraje hlasitá hudba. Uživatel bytu hudbu vypnul a za své chování se omluvil.

V 02:30 hlídka strážníků kontrolovala Olejomlýnský park se zaměřením, zda někdo nepoškozuje zde umístěné lavičky, sochy a herní prvky. U lanovky byli zjištěni tři muži. Jejich kontrolou nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání ani nebyli hledáni Policií ČR.

Autor: