Dnes

  • Čtvrtek 8. prosince 2022
  • Svátek má Květoslava

Vzkaz Ústí do Prahy: Bulvárníka Novotného nepotěší jízlivost Jaroslava Foldyny

26. 11. 2020

zdroj fota: koláž autora

Ústecký kraj – Starosty pražských Řeporyj Pavla Novotného, který je poslední dobou znám pro svoje vulgarity na adresu politiků, se elegantně zbavila ODS. Nechce, aby se stal poslancem, a proto prosadila, že všichni kandidáti musí mít čistý trestní rejstřík, což Novotný nemá. Tuto novinku neopomněl pro redakci Naseustecko jízlivě okomentovat poslanec SPD Jaroslav Foldyna.

Květnová Aréna Jaromíra Soukupa a duel dvou nesmiřitelných rivalů. Do sebe se při tématu osvobození Prahy Vlasovci pustili starosta Řeporyjí Pavel Novotný a Jaroslav Foldyna. Rivalita nezmizela a po fiasku Novotného při snaze dostat se do Poslanecké sněmovny si přisadil i jeho „oblíbenec“ z SPD. Jeho vzkaz musí Novotnému zlepšit náladu.

Říká se, že hlavou zeď neprorazíš. Ačkoliv se mají rádi asi jako pes a kočka, poslal Jaroslav Foldyna svému oponentovi do Řeporyjí vtipný vzkaz. Na otázku Naseustecko.cz, jestli by se mohl vyjádřit k situaci kolem Pavla Novotného a jeho nemožnosti být v Parlamentu ČR přišla následující odpověď: je to škoda. Podle mě by pan Novotný měl být předsedou ODS,“ zavtipkoval Foldyna.

Vzpomínáte si na květnový pořad na televizi Barrandov s tématikou osvobození Prahy na konci Druhé světové války? Marně se moderátor Jaromír Soukup snažil dva nesvářené politiky uklidnit apelem na slušné chování. Po výměně názorů se Jaroslav Foldyna, který stál hned vedle kontroverzního politika ODS, vyjádřil v tom slova smyslu, že vzdálenost mezi oběma muži není tak veliká. Po prvním pošťouchnutí už byli verbálně v sobě.

Jsi koště! Nechám zhasnout

A padla i urážka, která na čas zlidověla. „Z Tebe tak budu mít strach ty koště,“ vypustil z úst Pavel Novotný. Foldyna se nenechal zastrašit a oplatil stejnou mincí: ještě jednou mi řekneš koště ty bulíku jeden, tak tady nechám zhasnout.“ Ještě několikrát se oba aktéři počastovali pojmy jako kolaborant a zrůda. Především Pavel Novotný se nechtěl uklidnit ani po několika minutách ani po osobní intervenci moderátora pořadu. „Hitler bude mít asi v Řeporyjích také svůj památník, protože bojoval proti totalitě,“ přisadil si Foldyna. A následovala obehraná píseň o kolaboraci z úst Novotného, kterou utnul poslanec SPD Foldyna slovy: „můžeme to vyřešit, až pořad skončí.“

Dali od něj ruce pryč

Oporu nenašel Pavel Novotný ani u předsedy své strany Petra Fialy. Po dalších urážkách, které prezentoval na sociálních sítích už došla Fialovi trpělivost. Že se nebude starosta Řeporyjí živit jako poslanec mu překazila podmínka ODS, že do sněmovny lze kandidovat pouze s čistým trestním rejstříkem. To Pavel Novotný nesplňuje a musí si nechat zajít chuť. „Jeho urážky jsou za všemi hranicemi a slušnému člověku je z toho trapně. Jeho provokace mě nebaví a nezajímají, nechci je dokola komentovat,“ oprostil se definitivně od Novotného, kterého ještě loni s velkou mediální pompou navštěvoval na radnici.

Autor: