Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

Vyznamenání jako výraz vděku hasičů. Dvě medaile putují do sbírky poslance Růžičky

17. 01. 2021

zdroj fota: koláž autora

Praha, Louny – Bez fanfár a potlesku, ale s dobrým pocitem na srdci. Pavel Růžička, který se intenzivně věnuje požární ochraně, převzal z rukou náměstka generálního ředitele Hasičského sboru plukovníka Františka Vavery významná ocenění. Právě poslanec ANO se věnuje hasičům a navrhováním „zlepšováků“ se snaží o zvyšování bezpečnosti v objektech provozující sociální služby.

Jeden takový zákon na zlepšení navrhoval společně s premiérem Andrejem Babišem. Byla to reakce na katastrofu, která se udála téměř před rokem v domově pro hendikepované Kavkaz ve Vejprtech. Při požáru zahynulo osm klientů. I proto se poslanec pustil do práce a jeho návrh získal u zákonodárců kladnou odezvu.

Poslanec srdcař

Ale nejen proto si rodák z Jindřichova Hradce vysloužil poděkování za dlouhodobou práci. „Ocenění si moc vážím a děkuji všem hasičům,“ pronesl pro Naseustecko.cz poslanec ANO. Při předávání metálů z rukou plukovníka Františka Vavery sekundoval předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Ten měl pro svého kolegu slova chvály. „Jsem moc rád, že takového srdcaře máme v našem poslaneckém týmu,“ nechal se slyšet Vondráček.

                                                                                                    Zdroj: Facebooková stránka Radka Vondráčka

Medaile za bezpečnost byla Pavlovi Růžičkovi udělena za jeho profesní éru, kdy měl pod křídly Ministerstva obrany ve své gesci výkon požárního dozoru a zajišťování příčin vzniku požárů. Dlouhodobě byla nastavena spolupráce Ministerstva obrany a vnitra, v roli poslance se věnuje hasičům a požární ochraně. Radní z Postoloprt měl na starost prevenci požární ochrany v rámci celého Ministerstva obrany.

Služba v armádě

Při svém profesním zaměření využil své letité zkušenosti z působení v Armádě České republiky. V ní odsloužil celkem 21 let a dostal se na mise do zahraničí. „V roce 2005 a 2006 jsem absolvoval půlroční mise v Iráku. Také jsem byl na dvou misích v Kosovu,“ upřesnil Růžička. I proto byl pověřen vznikem jednotky vojenských hasičů na území Kosova. „Zabezpečoval jsem požární ochranu v rámci mezinárodních misí,“ řekl poslanec ANO. Na kontě má i odborné články, návrhy zákonů a předpisů Armády České republiky.

                                                                                                                       Zdroj: Archiv Pavla Růžičky

Do sbírky tak poslanci Růžičkovi přibyla čestná medaile Hasičského záchranného sboru a medaile za zásluhy o bezpečnost Hasičského záchranného sboru.

Autor: