Dnes

  • Pátek 25. června 2021
  • Svátek má Ivan

Vypálí Babiš Brabcovi rybník? Podle Ivana Bartoše jde o kalkul marketinkového oddělení hnutí ANO

12. 05. 2021

Zdroj fota: oficiální facebookový profil Andreje Babiše

Ústecký kraj – Jestli skutečně dojde na střet dvou adeptů na premiéra o hlasy voličů v Ústeckém kraji zatím není definitivně potvrzeno. Podle zákulisních informacích z hnutí ANO by se měl premiér České republiky Andrej Babiš poměřit s Ivanem Bartošem. Ten už svou kandidaturu potvrdil. Bohužel ministr Richard Brabec ani na opakované výzvy nesdělil k možné rošádě svůj názor. Je smířený s tím, že když Andrej Babiš zavelí, tak se musí poslouchat?

O lukrativnosti Ústeckého kraje rozhodl los. Ten určil, že se právě zde budou voleb do Poslanecké sněmovny započítávat i korespondenční hlasy. Právě to může být jedním z důvodů, proč se zde mohou sejít silní lídrové a bude na celý kraj upřena speciální pozornost. „Marketingové oddělení hnutí ANO si zřejmě spočítalo, že kandidatura předsedy se v takovém obvodě vyplatí a povede k vyššímu zisku hlasů,“ prozradil pro Našeústecko jeden ze žhavých kandidátů na premiéra Ivan Bartoš.

Problematický kraj

Předseda Pirátů i nadále kritizoval Vládu ČR za jejich přístup k řešení problémů v Ústeckém kraji.  „Vládní poslanci dlouhodobě obstruovali návrhy na řešení exekučního byznysu, který uvrhnul statisíce lidí do chudoby, neřeší se sociální bydlení,“ vypočítával Ivan Bartoš.

Spokojen není ani s dalšími oblastmi, které dle jeho názoru potřebují hledat řešení. „Dostatečná pozornost se nevěnuje procesu revitalizace krajiny a restrukturalizaci hospodářství. To budou občané ve volbách reflektovat a proto věřím, že se nám v příštím volebním období podaří začít se změnami. Ústecko je kraj s velkým potenciálem,“ dodal lídr kandidátky Pirátů a hnutí STAN.

I přes opakovanou snahu se nepodařilo kandidaturu Andreje Babiše potvrdit nebo vyvrátit. Úřad Vlády nechávají podobné spekulace v klidu. Na dotazy novinářů k tomuto tématu neodpovídají.

 

Autor: Jiří Šlaj