Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Výletníci se mohou radovat. Stánky u jezera Milada nakonec budou

14. 05. 2022

zdroj fota: Město Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Stánky s občerstvením u jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem bylo v nedávných dnech velkým tématem. Zástupci města ale koncem týdne oznámili, že z původního záměru sešlo a stánky u jezera nakonec budou. Původně u jezera letos měly být pouze půjčovny sportovního vybavení. Nyní je na stánkařích, aby naplnili hygienické požadavky.

Krajská hygienická stanice totiž letos po pěti letech rozhodla, že i stánkový prodej musí mít přivedenou vodu, kanalizaci a toaletu. Tyto podmínky splňují podle ředitelky krajské hygienické stanice Lenky Šimůnkové všechny stánky v rekreačních oblastech v okolí.

„Dle aktuálních a ověřených informací od státního podniku Diamo budou v následujícím týdnu uzavřeny smlouvy s provozovateli jednotlivých stánků,“ uvedla mluvčí města Romana Macová a popsala problémy, které tomu předcházely.

„V tomto roce totiž mělo na Miladě proběhnout vybudování přípojek potřebných pro fungování stánků. Na jejich výstavbu bylo zajištěno i financování. Vybudování tedy nic nebránilo. Přesto byla 20. dubna rozeslána poskytovatelům služeb informace, že dle rozhodnutí ředitele státního podniku DIAMO byly zastaveny všechny provozní akce, které nezbytně nesouvisejí s chodem podniku,“ vzpomínala s tím, že i přesto, se podařilo fungování stánků zajistit.

Na Hlavní pláži bude obsazeno pět pozic, z toho budou tři stánky s občerstvením a dva se sportovním vybavením. Na trmické pláži bude jeden stánek s občerstvením. Pláž Roudníky nabídne smíšený stánek, tedy s občerstvením i sportovním vybavením. V lokalitě 5. květen bude jeden stánek s občerstvením. Z běžně obsazených pozic zůstávají momentálně dvě volné. Nabídky o jejich pronájem žadatelé stáhli.

Autor: redakce