Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Výbuch a evakuace: v Bílině vybouchl a hoří muniční sklad

16. 09. 2020

Bílina – Byla to rána zčistajasna. Obyvatelé Bíliny v severních Čechách zažili den, na který budou chtít rychle zapomenout. Z místního skladu munice se v odpoledních hodinách ozvaly hlasité rány a poté zachvátil objekt oheň. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, u nehody zasahovaly krajské týmy hasičů.

K výbuchu došlo v části Chudeřice, která je v severní části Bíliny. Po incidentu nařídili jednotky integrovaného systému rychlou evakuaci osob v dosahu na pět set metrů. Při zásahu hasičů došlo ke zdržení z toho důvodu, že policisté nevpustili jednotky hasičů k epicentru. „Do akce bylo posláno dvanáct vozidel,“ řekl Novinkám mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Lze hovořit o štěstí v neštěstí, ačkoliv byla exploze mohutná, nebyl nikdo zraněn. Navíc se spekulovalo o dosahu výbuchu vzhledem k hlavní komunikaci a železnici. K tomu se na Facebooku vyjádřila starostka Bíliny. „Železniční trať nakonec uzavřena nebyla, uzavření oblasti bude asi do večera.“

Komplikace nastaly v plynulosti silniční dopravy. Došlo k uzavření silnice je na vjezdu do Bíliny uzavřena, objízdná trasa vede přes Kostomlaty nebo Braňany.

ČTĚTE TAKÉ
Bílina dostala naději. Neúnosnou dopravní situaci ve městě může vyřešit tunel
Autor: