Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

Volební last minute. Přihlášky po čtvrté hodině už proletí komínem. Překvapením je Babiš!

03. 08. 2021

zdroj fota: Facebook Andreje Babiše

ÚSTECKÝ KRAJ – Kdo dnes zaváhá, bude si muset v letošních sněmovních volbách zajít chuť. Do čtyř hodin mají politické subjekty možnost registrovat se na u příslušného orgánu státní správy. V Ústeckém kraji se ve volební kampani potkají těžké kalibry, kromě premiéra Babiše jsou lídry kandidátek Ivan Bartoš nebo Karel Krejza z ODS. 

Podle dostupných informací se o hlasy voličů bude ucházet o jedno uskupení méně než před čtyřmi lety. To se množství zájemců vyšplhalo na číslo 31. Není žádným překvapením, že ve svých vyšlapaných cestách budou pokračovat všechny sněmovní strany. 

Nově byly sestaveny dvě silné koalice, které mají možnost dostat se do vládnoucí pozice. Koalice SPOLU sdružuje ODS, TOP 09 a KDU – ČSL. Lídrem v kraji je Karel Krejza, místostarosta Litoměřic a poslanec ČR. Záda mu kryje ředitel Dopravního podniku Libor Turek. Třetí na kandidátce je lounský zastupitel Michal Kučera z TOP 09. 

Problémy Česka 

Druhou koalicí je spojení Pirátů a STAN. Za tu byl poslán do Ústeckého kraje v roli jedničky Ivan Bartoš, jeden z aspirantů na budoucího premiéra ČR. Jablonecký rodák Bartoš již dříve prohlásil, že v kraji se zrcadlí problémy celého Česka a že se takové výzvy nebojí. Piráti v minulých sněmovních volbách získali v Ústeckém kraji 8,24 % hlasů.  

Piráti šijí do ANO 

“Za 8 let ve vládě neudělal pro region skoro nic, dokonce, když mohl, tak zaříznul peníze pro kraj z uhlí a z krajského úřadu si jeho elitní lidi udělali eldorádo. Premiér nejspíš tuší, že tuhle štaci by ministr Brabec určitě nezvládl,” vyjádřil se lídr Pirátů a STAN k osobě Andreje Babiše na svém Facebooku. 

Ne každý jde do volebního boje s tím, že se do Poslanecké sněmovny protáhne. “Pro menší a regionální strany představují sněmovní volby obvykle hlavně příležitost zviditelnit se během předvolební kampaně v rámci zákonem vymezeného prostoru vysílání České televize a Českého rozhlasu,” napsala ČTK. Kandidátní listiny je třeba předložit krajským úřadům a pražskému magistrátu. Po zkontrolování všech náležitostí budou zveřejněny bezchybné kandidátky 20. srpna.  

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 8. a 9. října. 

Autor: Jiří Šlaj