Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Víme první: ANO plánuje na Ústecku veletoč, do voleb nasadí nejtvrdší kalibr. Brabcovi se hledá umístěnka

03. 05. 2021

redakce

Kuloáry úřadu vlády a poslaneckého klubu hnutí ANO se nese nepotvrzená zpráva. Podle zákulisních informací redakce Naeustecko by ANO mělo na post jedničky do sněmovních voleb na Ústecku implementovat samotného premiéra Andreje Babiše, a to na úkor ministra životního prostředí Richarda Brabce.

Úřad vlády se na potvrzující dotaz nevyjádřil a rovněž Richard Brabec dělá od pátku na SMS redakce mrtvého brouka. Naseustecko má však tuto informaci potvrzenou ze dvou zdrojů.

„ Zvažuje se to velmi vážně. Koneckonců bude tam kandidovat i Ivan Bartoš za Piráty a Karel Krejza za ODS, takže souboj na ostří nože,“ uvedl pro redakci zdroj, který si nepřál být jmenován.

Důvodem Babišovy kandidatury může být skutečnost, že ANO se těší v Ústeckém kraji velké podpoře a tvoří zde spolu s ODS krajskou koaliční vládu. Dalším ne nepodstatným argumentem je zastoupení chemického průmyslu, kde má Babiš své věrné. Navíc by byl nablízku volebnímu manažerovi za ANO Janu Richterovi, který disponuje přibližně 22 funkcemi a má přesah.

Richardu Brabcovi, který měl být původně jedničkou, se hledá jiný kraj. Oficiální podání kandidátek má nicméně čas až do srpna a do té doby mohou strany  manipulovat s pořadím dle libosti.

ČTĚTE TAKÉ
Premiér v Ústeckém kraji: v Ústí navštívil dopravní podnik
Autor: