Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Víme, kolik inkasovali zdravotníci během pandemie. Údaje zveřejnila Krajská zdravotní

18. 05. 2021

Zdroj fota: ilustrační snímek (pexels.com)

Ústecký kraj – Boj v první linii tváří tvář onemocnění a riziku nákazy. Přesčasy na úkor osobního života, směny navíc, které zdravotnický personál musel přestát. Několikrát se ocitly na hraně vyčerpání, ale přesto pomáhaly tam, kde bylo potřeba. Teď jsou za své úsilí i peněžitě oceněni. Víme, na kolik si přišly jednotlivé zdravotnické profese během pandemie koronaviru.

Vir slábne, ale zdravotníků je v boji proti koronaviru stále potřeba. Lidé už jim děkovali, tleskali a vynášeli do nebes. Na své finanční ohodnocení mají právo jako nikdo jiný. Krajská zdravotní zveřejnila, kolik vyplácela a vyplácet bude pro své zaměstnance z dotačních programů Ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: Krajská zdravotní, a.s.

„Společnost Krajská zdravotní, vyplatila zaměstnancům v souvislosti s COVID-19 na mimořádných odměnách už 327 milionů korun. Další více než miliardu korun společnost přerozdělila z dotací Ministerstva zdravotnictví ČR. Zdravotníci dostávají také příplatky za práci ve ztíženém pracovním prostředí,“ píše se v tiskové zprávě společnosti.

Úspěšná žádost

Společnost žádala o peníze navíc už v loňském září. Byla ji vyplacena částka 524 221 839 Kč dle stanovených podmínek v pravidlech dotačního programu. Stejná žádost byla podána i v letošním roce a dotace se ještě o sto milionů navýšila.

„Našich zaměstnanců si velmi vážíme a dlouhodobě se snažíme pro ně vytvářet ty nejpříhodnější pracovní podmínky. Těší mě, že je za jejich obětavou práci, za kterou jim velmi děkuji, můžeme ocenit i finančně,“ uvedl generální ředitel Krajské zdravotní MUDr. Petr Malý.

Peníze pro vytížené

Tisková zpráva Krajské zdravotní uvádí, že zdravotníci aktuálně dostávají také odměny v garantované výši 600 korun za dvanáctihodinovou směnu a příplatek ve výši 4 560 korun za měsíc. Pro pracoviště, která poskytují akutní příjem za aktuální měsíc náleží příplatek za ztížené pracovní prostředí ve výši 4 560 korun za měsíc, opět v poměru odpracovaných služeb.

Autor: Jiří Šlaj