Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Víme, kdo bude dvojkou na kandidátce SPOLU za ODS. Jeho revírem je doprava

22. 04. 2021

Facebook Libor Turek

Oficiální potvrzení kandidátek má u ODS sice  nastat až v pondělí, resp. definitivně v průběhu měsíce srpna, kdy se listiny odevzdávají, nicméně naší redakci podařilo z důvěryhodných zdrojů zjistit dvojku za občanské demokraty v Ústeckém kraji na společné kandidátce trojkoalice Spolu. Má jím být ředitel Dopravního podniku města Ústí nad Labem, Libor Turek, který patří mezi dlouholeté členy strany.

Pane řediteli, ze zdrojů redakce víme, že byste mohl zaujmout druhé místo kandidátky, můžete mi to prosím potvrdit?

Tuto informaci vám v tuto chvíli nemohu potvrdit ani vyvrátit, ale oficiálně by měla být kandidátka představena koncem příštího týdne, přesněji po 27. dubnu. 

Jak byste hodnotil spolupráci s TOP 09 a KDU-ČSL, neprojevují se nějaké spory?

Co se týče té spolupráce na krajské úrovni, tak od svých kolegů mohu spolupráci hodnotit jako bezproblémovou a výbornou a vždy jsem takovéto hodnocení slyšel. Z vlastních zkušeností mohu potvrdit to, že když jsme měli na zastupitelstvu někoho z TOP 09, vždy bylo vše bez problému, máme shodou okolností ve svých řadách přibližně dva roky bývalého předsedu Ústecké TOP 09. 

Shodli jste se na programových prioritách. Máte konkrétní téma do voleb?

Shodli jsme se na jednotlivých oblastech, ale přesná témata se budou teprve blíže specifikovat, tudíž opět nemohu prozradit. Za pár týdnů by mohlo být vše připravené k prezentaci. 

Čím byste se chtěl ve Sněmovně jako poslanec zabývat?

V podstatě bych se chtěl zajímat o bezemisní mobilitu, což beru za nějaké širší téma, kam bych zařadil i vysokorychlostní tratě. Velmi zajímavé a hojně probírané téma využití vodíkové mobility v Ústí nad Labem. Jelikož jsem vzděláním ekonom, tak bych se rád zabýval i tématy v okruhu daní v rámci nějaké jednotnosti a stability, předvídatelnosti daňového systému. Podpora výzkumu vývoje a inovací je také téma, kterým jsem se zabýval již v disertační práci, a proto mi toto odvětví není daleké.

ČTĚTE TAKÉ
Vize kandidáta Staňi: sázka na odborníky, více lékařů a lepší vzdělání

Dá se očekávat, že velkým krajským tématem bude výstavba jezu u Děčína, kvůli splavnění Labe. Jste pro výstavbu jezu?

O tomto jsem se dozvěděl od svých kolegů z Děčína, i když samozřejmě nějakou dlouhodobější diskuzi k tomu vnímám. Můj názor je takový, že by to přínos samozřejmě mělo a myslím, že by to ti lidé samozřejmě uvítali, ale samozřejmě by se měly zohlednit nějaké hlediska ekologičnosti. 

Lídrem kandidátky trojkoalice Spolu se stal Karel Krejza, který bude ve volbách obhajovat svůj post lídra za Ústecký kraj. ODS by měla kompletní kandidátku představit koncem příštího týdne. Už dopředu avizovali Piráti, že postaví na jedničku svého předsedu Ivana Bartoše. Rovněž u SPD se dá očekávat kandidatura Jaroslava Foldyny na postu jedničky.

Autor: