Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

V Ústeckém kraji se zhoršila kvalita vody, varují hygienici

03. 09. 2022

zdroj fota: oficiální web Turistického centra v Ústí nad Labem

Ústecký kraj – Kvalita vody se zhoršila například v Nechranické přehradě na Chomutovsku. Hygienici doporučují, pokud se lidé rozhodnout tam koupat, aby se pak osprchovali. Hůř průhledné je také Kamencové jezero v Chomutově. Rekreace není doporučena ani  ve Varvažově na Ústecku. Krajská hygienická stanice naopak doporučuje zatopené lomy nedaleko Ústí a na Mostecku.

Zdravotní potíže by se podle hygieniků mohly vyskytnout právě na Nechranické přehradě, nebo v jezeře Chmelař na Litoměřicku. Voda je průhledná do hloubky 1,4 metru. Vedle Kamencového jezera v Chomutově je voda hůře průhledná také v jezeře Matylda v Mostě. V rybníku Chabařovice na Ústecku pak doporučují se osprchovat. Ve Varvažově je zase značné množství sinic.

Zdravotně nezávadná je jezero Milada, jezero Most a Benedikt na Mostecku či Barbora na Teplicku. Také v přírodním koupališti v Jetřichovicích v Českém Švýcarsku je voda ke koupání stále vhodná.

Otevřena zůstávají také některá městská koupaliště v kraji. V Ústí nad Labem je to termální koupaliště Brná, navštívit lidé mohou také koupaliště v Litoměřicích.

Autor: redakce