Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

V Ústeckém kraji se objevilo podezření na kupčení s hlasy

24. 09. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

Ústecký kraj – Jeden volební den za námi a v Krupce na Teplicku, v Teplicích a na sídlišti Mojžíř v Ústí nad Labem se objevilo podezření na kupčení s hlasy ve volbách. Uvedl to server Romea. Policie uvedla, že přijala několik oznámení, kterými se zabývá.

„Podle našich informací se lidé nabízející 300 korun za hlas pro jednu ze stran pohybují na sídlišti Maršov v Krupce, a stejně tak je o nákup hlasů chudých Romů zájem v Teplicích. Náznaky toho, že probíhá ovlivňování voleb, máme i z ústeckého chudinského sídliště Mojžíř,“ uvedl pro server Romea.cz místní aktivista Miroslav Brož s tím, že podle něj je uplácení chudých a nevzdělaných voličů v přímém rozporu s ústavními hodnotami.

Policie před volbami obdržela několik podnětů a oznámení. „Konkrétní obce, kterých se týkají, nebudeme specifikovat, aby to neohrozilo průběh prověřování, nicméně můžeme konstatovat, že se týkají téměř všech okresů v kraji. Obecně lze říci, že se podněty týkají například umělého navyšování počtu občanů v některých obcích, údajného kupčení s hlasy, výskytu falešných předvolebních letáků nebo odstranění předvolebních letáků,“ uvedl mluvčí krajské policie Daniel Vítek.

V ulicích a u volebních místností budou na dodržování bezproblémového konání voleb dohlížet policisté v uniformách i kriminalisté. Spolupracovat budou podle Vítka také s volebními komisemi.

 

Autor: redakce