Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

V Ústeckém kraji je aktuálně sedm tisíc nakažených. Nejhorší je situace v Děčíně

15. 02. 2021

zdroj fota: pixabay.com

Ústecký kraj – Je to téměř rok od první nákazy v Ústeckém kraji, nicméně situace se stále nedaří dostat pod kontrolu. V týdnu od pondělí 8. do neděle 14. února přibylo v Ústeckém kraji 3 154 nových případů koronaviru, jak vyplývá z informací Ministerstva zdravotnictví.

V Ústeckém kraji bylo k pondělnímu ránu 15.  února 6 818 aktivně nakažených lidí. Přibylo také vyléčených, podle dat Ministerstva zdravotnictví se v kraji vyléčilo 63 824 tisíc lidí. 1 372 lidí s onemocněním covid-19 zemřelo. Podle statistik pak vyplývá, že o chlup vyšší nákaza panuje mezi ženami oproti mužům. Z věkového hlediska je pak nejvyšší procento nakažených zastoupeno u věkové kategorie 45 – 54 mužů i žen.

V případě geografického rozložení jsou na tom pak nejhůře  stále okresy Děčín, Litoměřice a Ústí nad Labem. V Děčíně počet nakažených přesáhl hranici jedenáct a půl tisíce, na Litoměřicku a Ústecku je aktuálně téměř jedenáct tisíc případů. Na Teplicku a Chomutovsku mají přes devět tisíc tisíc nakažených, Mostecko hlásí přes osm a půl tisíce. Nejlépe je na tom stále okres Louny, tady mají případů necelých sedm a půl tisíce.

Nouzový stav trvá dalších 14 dní

Minulý čtvrtek Sněmovna shodila ze stolu návrh vlády požadující prodloužení nouzového stavu. O víkendu pak probíhala intenzivní jednání s hejtmany napříč republikou. Vláda na jejich žádost pak vyhlásila od pondělí nouzový stav a změnila část nařízení. Premiér Babiš pak hejtmanům poděkoval. Podle něj je rozvolňování nepředstavitelné. „Rozvolnění by přineslo obrovské zvýšení kontaktů a další nekontrolovatelné šíření nákazy,“ řekl premiér. Podle předsedy Senátu či některých právníků jde ale o protiústavní krok.

Autor: ps