Dnes

  • Pátek 9. prosince 2022
  • Svátek má Vratislav

V Českém Švýcarsku se stále objevují místa se zvýšenou teplotou, informovali v pondělí hasiči

15. 08. 2022

zdroj fota: FB Hasičský záchranný sbor

Ústecký kraj – Nekončící příběh. Správa NP České Švýcarsko si v pátek převzala území. Podle pondělních zpráv hasičů, ale drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval Lukáš Marvan.

„Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsko, vystřídalo se jich tam zhruba 6000. Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů,“ uvedla ČTK s tím, že Marvan řekl, že se střídají po 24 hodinách.

Od sobotního rána se mohou do evakuované obce Hřensko a jejích částí Mezná a Mezní Louky vracet místní, nutná je ale povolenka. Turisté se do osad a západní části parku nedostanou, ministerstvo životního prostředí prodloužilo v pátek omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko až do konce prázdnin. Přes noc je park zcela zavřený, od 21:00 do ranních 6:00 je tam vstup zakázán.

V Českém Švýcarsku se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice.

Autor: redakce