Dnes

  • Pátek 5. března 2021
  • Svátek má Kazimír

V Bílině se zlepší bezpečnost díky chytrým aplikacím. Mezi svátky posilují města svoz odpadu

30. 12. 2020

zdroj fota: koláž autora

Ústecký kraj – Na zvýšený růst spotřeby během svátečních dnů reagují města mimořádným posílením svozu komunálního odpadu. Na svých stránkách o tom informovaly Litoměřice a Děčín. Radnice v Teplicích zrušila až do 2. ledna placené parkování v centru města. O něco více bezpečněji se mohou cítit obyvatelé Bíliny, město spustilo projekt 5G.

Kdo se rozhodně navštívit Teplice a chce zaparkovat v centru města, ušetří si výdaje. „Od 15 hodin dne 31. 12. 2020 do 2. 1. 2021 nebudou v provozu parkovací automaty v centru města a parkování bude zdarma. Do běžného provozu se zóna placeného stání vrátí od pondělí 4. ledna,“ informoval Daniel Městka z dopravního odboru města.

Na vyšší produkci odpadů během vánočních svátků reagují radnice v Litoměřicích a Děčíně mimořádným svozem, který by měl odvést přebytečný materiál u popelnic. „Mimořádnými svozy chceme ulevit očekávanému zatížení odpadového hospodářství ve městě během vánočních svátků a předejít případným nepořádkům kolem sběrných nádob na odpad. Zároveň ale žádáme občany o spolupráci při udržení pořádku v průběhu vánočních svátků. Pojďme si toto období užít bez nevzhledných odpadků vyskládaných kolem popelnic,“ informuje web města Děčína.

V Litoměřicích budou svozy směsného materiálu probíhat podle obvyklých zvyklostí. „Mimořádně svezeme i sklo a kovy, a to 24. a 31. prosince. Vzhledem k vládním protiepidemickým opatřením předpokládáme, že lidé budou v tyto dny doma a nárůst odpadu tak bude vyšší,“ sdělila Kristýna Slabochová, referentka správy odpadového hospodářství na Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích.

Vyšší bezpečnost v Bílině

Novinkou se vytasila radnice v Bílině, kde byla spuštěna síť 5G. Ta by měla společně s využitím moderních aplikacích lépe ochránit bezpečí obyvatel. „Zapojení do projektu je pro budoucnost města naší velikosti zásadní. Poskytuje nám větší příležitost využít technologie usnadňující každodenní život našich obyvatel nebo nám umožní posílit oblast bezpečnosti. Otevírá nám však také dveře pro vnik nových podniků či start-upů a dává příležitosti mladým talentovaným lidem,“ uvedla starostka města Bílina Zuzana Schwarz Bařtipánová. Mimo základní funkci bezpečnosti přinese i obsáhlou bezpečnostní analýzu a umí zmapovat požadavky na podpůrnou infrastrukturu.

Autor: JŠla