Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

„Už tam chyběl jen Roman Berbr,“ obul se „Šmíca“ do Karla Poborského

21. 05. 2021

Zdroj fota: ilustrační snímek (pixaby.com)

Ústecký kraj – Ještě než začala dlouho očekávaná debata kandidátů na předsedu České fotbalové asociace, postaral se o velké překvapení Vladimír Šmicer. Verneřický rodák z Děčínska stáhl svou kandidaturu a otevřeně zkritizoval svého bývalého reprezentačního parťáka Karla Poborského.

Co vše uvedl ve svém oficiálním prohlášení?

Před kamerami České televize se v předvolební debatě utkali Petr Fousek a Karel Poborský. Ve studiu už chyběl Vladimír Šmicer, který je patronem a hlavní tváří očisty českého fotbalu Fevoluce. Hlavním důvodem ve změně postoje vítěze Ligy Mistrů s Liverpolem je fakt, že nechce tříštit voličské hlasy. Kdyby si měl vybrat mezi dvěma zbývajícími kandidáty, měl by vybráno hned. Jeho favorit je Petr Fousek, sám Šmicer by rád kandidoval do výkonného výboru a nadále usiloval o očištění českého fotbalu.

„Zůstávám kandidátem do výkonného výboru FAČR, kde se chci podílet na pozitivních změnách v českém fotbale,“ řekl Šmicer pro Deník Sport.

V prohlášení bývalého reprezentanta stojí, že upřednostnil své osobní ambice a zájmy ve prospěch českého fotbalu. „Svou kandidaturou jsem se zařadil mezi Karla Poborského a Petra Fouska. Každý z nás má svoji cestu, svoje vize, ale cíl by podle mého měl být stejný: napříč celou naší společností získat zpět totálně zničenou důvěru v český fotbal. Řídit a vést fotbal v naší zemi na nových hodnotách, principech a v důvěryhodném personálním obsazení,“ stojí v oficiálním textu Vladimíra Šmicera.

Staré struktury

Největším důvodem pro kritiku Karla Poborského byla pondělní schůzka delegátů za účasti Petra Malíka, Miroslava Pelty a dalších „prověřených“ jmen. K ní se přidal i Vladimír Šmicer, který má pocit, že se v případě vítězství Karla Poborského nic nezmění a fotbal se bude dál dělat na pumpách a v zákulisí.

„Silným rozčarováním pro mě je plánovaná pondělní schůzka třetiligových a divizních klubů s Karlem Poborským. Právě jejich delegáti budou mít na české straně možná klíčovou roli v rozhodnutí o směrování českého fotbalu v příštích letech,“ prohlásil Vladimír Šmicer.

ČTĚTE TAKÉ
Stopy Berbrova gangu míří do Ústeckého kraje. Vitner se cítí nevinný!

Podle jeho slov ani nejde tolik o skandální způsob, kterým byla schůzka ve prospěch Karla Poborského svolána, ale o její účastníky. „Hořejší, Malík, Pelta, Pauly, Šádek… mně už tam skutečně chybí jen jedno jméno – Roman Berbr. Tohle je sestava pro budoucnost a očistu českého fotbalu? Pro znovunabytí důvěry obchodních partnerů, fanoušků, institucí, odborné i široké veřejnosti? Všichni víme, že ne,“ zamýšlel se Šmicer.

Diplomat Poborský

Reakce Karla Poborského byla uhlazená. Bývalý skvělý záložník a současný zaměstnanec svazu prohlásil v debatě své cíle a vymezil se proti prohlášení Vladimíra Šmicera. „„Pro mě to překvapení není. Vláďa od začátku říkal, že nechce být předsedou, dnes to završil. Schylovalo se k tomu, že se s Petrem spojí. Jdeme dál, volby jsou rozjeté, pojďme je dodělat,“ komentoval to Karel Poborský.

Volba předsedy FAČR se uskuteční začátkem června.

Autor: Jiří Šlaj