Dnes

  • Středa 29. června 2022
  • Svátek má Petr a Pavel

Už na vás někdo uvalil honitbu? Status poslankyně Hyťhové se stal terčem posměchu

26. 07. 2021

Zdroj fota: oficiální facebookový profil Terezy Hyťhové

Ústecký kraj – Skandál kolem nedodržování opatření olympijské výpravy zašel na sociálních sítích tak daleko, že se neočkovaný lékař Vlastimil Voráček stal terčem útoků uživatelů na sociálních sítích. Na jeho obranu přispěchala poslankyně za Ústecký kraj Tereza Hyťhová, která ale naplnila přísloví, že někdy je mlčeti zlato. Svým příspěvkem rozpoutala na sociálních sítích spíše než posměch než cokoliv jiného. 

Jako velmi nepovedený pokus o zastání lze nazvat status poslankyně za Trikolóru Terezy Hyťhové.  Její rozhořčení nad osudem lékaře české výpravy Vlastimila Voráčka dovedlo situaci ad absurdum. Pokud lze na někoho uvalit honitbu není zřejmé, s takovým vytříbeným jazykovým obratem se normální smrtelník dosud nesetkal. Ani po průzkumu staročeských obratů a slovních spojení nebylo nalezeno nic podobného, v tomto ohledu se jedná bezesporu o unikát, který by se měl dát brzy patentovat. Jen co je pravda, čeština obohacení potřebuje, aby držela krok s dobou.

Zdroj: Facebookový profil Terezy Hyťhové

Jaká škoda, že svůj status poslankyně později upravila, protože se stal unikátní zdrojnicí lidového humoru. Reakce na její příspěvek asi nikoho moc nepřekvapí, kdo by si z něčeho takového rád neutahoval. Jen panovaly obavy o osud samotného lékaře, na kterého byla honitba uvalena, jestli dokáže celou situaci náležitě ustát. Tereza Hyťhová tak může směle pomýšlet na nejtrapnější politický výrok před volbami do Poslanecké sněmovny. Laťka je hodně vysoko.

Zdroj: facebookový profil Terezy Hyťhové

Poslankyně Hyťhová, která byla do Poslanecké sněmovny vyslána za SPD, se se svojí „alma mater“ rozkmotřila a od Tomia Okamury přeběhla k Václavu Klausovi mladšímu. Ve svých statusech se vzděláním speciální pedagožka staví za práva dětí, které nemohly navštěvovat školní zařízení a svými názory si nepřeje, aby bylo pomocí očkování dosaženo totalitní společnosti. Jen se to občas úplně nepovede.

Autor: redakce