Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Úvodní kolaps napraven. Hráči Slunety už vystřelili na páté místo. „Jsme na dobré cestě,“ řekl kouč Jan Šotnar

19. 10. 2021

zdroj fota: FB Slunety Ústí

Ústí nad Labem – Nepovedené utkání prvního kola v nejvyšší soutěži ukázalo, že žádný zápas nedostanou basketbalisté Slunety zadarmo. Od té doby se svěřenci trenéra Jana Šotnara zlepšují a kladná bilance je prozatím zařadila na páté místo v tabulce. Další velkou výzvou bude duel v Opavě, která patří na své palubovce k dlouhodobě nejlepším týmům.

Páté místo a bilance čtyř vítězství a tří porážek je pro basketbalisty Ústí solidním startem do nejvyšší tuzemské soutěže. „Celkově jsem spokojený s naší bilancí a zároveň se zlepšujícím herním projevem. Určitě jsme mohli a měli vyhrát v prvním kole,“ litoval promarněné šance trenér Jan Šotnar. Právě první kolo bylo studenou sprchou, Hradec Králové v okleštěné sestavě překvapil domácí a dokázal vybojovat nečekané vítězství. „V tomto utkání jsme bohužel předvedli velmi špatný výkon a připsali si tak velmi bolestnou porážku. Na druhou stranu to pro nás byla varovná facka hned na úvod a myslím, že v každém dalším utkání šly naše výkony nahoru,“ okomentoval vzestupný trend výkonů hráčů Slunety Jan Šotnar.

Týmová chemie

Tým z Ústí zatím bodově táhnou kapitán Ladislav Pecka a Američan Spencer Svejcar. Oba dva se drží v průměru dosažených bodů na utkání kolem patnácti bodů. „Tým funguje od počátku velmi dobře. Šatna si sedla, tréninková morálka je výborná, během utkání je cítit velmi slušná energie a vzájemná podpora,“ nechal nahlédnout pod pokličku kouč Ústí.

Na správné cestě

Zároveň je jasné, že tým není ani zdaleka ve špičkové formě a bude se dál zlepšovat. V případě, že by Ústí obsadilo páté místo po základní části, byl by to velký úspěch. „Potřebujeme zapracovat ještě na hodně věcech. Přeci jen jsme strávili společně pouhých šestnáct dní před začátkem soutěže, takže některé věci doháníme v sezóně. Ale poslední utkání ukazují, že jsme na dobré cestě,“ prozradil Jan Šotnar.

ČTĚTE TAKÉ
Děčín se poměří s rakouským Fleyers Wels, Ústí zavítá na palubovku Slávie

Sérii vítězství nastartovala Sluneta po nezdaru s USK Praha. Od té doby vyjma utkání s neporazitelným Nymburkem si Pecka a spol připsali tři výhry a mají soutěž dobře rozehranou. „Nemáme úplně příznivý los, budeme hrát šest utkání v řadě venku. Náš „trip“ začíná právě v Opavě. Vyhráli jsme v Kolíně, porazili doma vysoko Olomouc, do Opavy jedeme s respektem ke kvalitě soupeře, ale s odhodláním navázat na předešlé výkony a znovu překvapit,“ doplnil Šotnar.

Ústí nad Labem se opírá o kvalitní obranu, v soutěži už je jen jeden lepší tým – Nymburk. Na povedené výkony se pokusí hráči Slunety 23. října v sobotu na palubovce Opavy.

Autor: Jiří Šlaj