Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Ústecký kraj vsází na vodík. Jako první má vodíkovou strategii

16. 04. 2022

zdroj fota: Ústecký kraj, www.kr-ustecky.cz

Ústecký kraj – Ruská agrese na Ukrajině rozdmýchala otázky týkající se zajištění energetické bezpečnosti po celém světě. Ústecký kraj vsází na vodíkovou strategii.

S cílem zachovat význam tohoto regionu coby energetického srdce České republiky i v rámci energetické tranzice vznikla Vodíková strategie Ústeckého kraje, jako první dokument tohoto druhu v České republice,“ uvádějí zástupci kraje v tiskové zprávě.

Strategie, která vznikla na základě konkrétních potřeb regionu a s ohledem na záměry producentů i potenciálních odběratelů a spotřebitelů, schválila Krajská rada pro konkurenceschopnost Ústeckého kraje a  na vědomí ji vzala rovněž Rada Ústeckého kraje.

Ústecký kraj má pro rozvoj vodíkové ekonomiky jedinečné podmínky – disponujeme vhodným know-how, na našem území působí významné množství firem v oblasti energetiky, chemie a průmyslu, které mají dlouholeté zkušenosti s výrobou vodíku a jeho využitím. Současně můžeme pro rozvoj vodíkových technologií nabídnout svou rozlohou jedinečné, jinak obtížně využitelné území po těžbě,“ vyzdvihla radní Ústeckého kraje pro oblast strategických projektů Iva Dvořáková s tím, že dokument představuje také podklad pro akceleraci přípravy kvalitních vodíkových projektů investiční a neinvestiční povahy a má za cíl podpořit jejich realizaci a zajištění finančních prostředků.

Autor: redakce