Dnes

  • Středa 5. října 2022
  • Svátek má Eliška

Ústecký kraj odmítl zvyšování cen energií. Na požadavky Pražské plynárenské nepřistoupí

31. 05. 2022

zdroj fota: ilustrační obrázek pixabay.com

Ústecký kraj – Ceny za energie – téma, které se dotýká občanů celé České republiky. Ústecký kraj ale nepřistoupil na požadavky Pražské plynárenské na zvýšení dříve stanovených cen. Dle ČTK Ústecký kraj i město Děčín ale s růstem cen energií počítají pro příští období, což se promítne v návrhu rozpočtů na rok 2023. 

Společnost Pražská plynárenská se na některé odběratele obrátila zhruba před měsícem kvůli situaci na trhu. „Ústecký kraj odeslal Pražské plynárenské dopis, že nesouhlasí s požadovaným nárůstem cen. Zatím neobdržel odpověď, faktury chodí na ceny vysoutěžené,“ řekla ČTK mluvčí kraje Magdalena Fraňková  s tím, že kraj nakupuje elektřinu a plyn hromadně.

 „Ústecký kraj se rozhodl k nákupu přes burzu pro relativní jednoduchost, čistotu a rychlost nákupu. Nákup byl po dohodě s dohodci na burze stanoven na dva roky. Soutěžit každý rok by byla velká přípravná práce a na tři roky už se firmy bojí upsat s určitými cenami. V dnešní době je ovšem problém i rok,“ řekla Fraňková. Výhrady a nepřistoupení na zvýšení cen projevilo také město Děčín. „Už jsme společnosti odpověděli, že na požadavek nepřistoupíme,“ řekl ČTK mluvčí radnice Luděk Stínil.

Také Děčín soutěží ceny na komoditní burze. Nové ceny bude soutěžit letos na podzim a očekává, že budou výrazně vyšší než nyní. To se promítne do přípravy rozpočtu na příští rok, který ale bude schvalovat po zářijových komunálních volbách už nové zastupitelstvo.

Autor: redakce