Dnes

  • Čtvrtek 8. prosince 2022
  • Svátek má Květoslava

Ústecký kraj od ledna zdraží jízdné. O kolik si občané připlatí?

08. 11. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

„Z důvodu rychle rostoucí inflace a díky tomu i rostoucích nákladů dopravců se jedná o nevyhnutelný krok ze strany Ústeckého kraje. Rádi bychom i nadále udrželi komfort a četnost našich spojů, tak abychom vyhověli co největšímu množství cestujících, což znamená nutnost zvýšit příjmy z jízdného. Kraj totiž za stejný rozsah provozu dopravy i tak zaplatí dopravcům kvůli rostoucím cenám energií a pohonných hmot asi o 300 milionů více,“ zdůvodnil své rozhodnutí kraj v tiskové zprávě.

Konkrétní zdražení bude vypadat následovně. Jednotlivé jízdné zdraží o 24%, jednodenní síťová jízdenka zdraží o 21%, měsíční jízdné zdraží o 10% a devadesáti denní jízdné o 8%.

Novinkou bude nová roční časová jízdenka. Ta bude k dispozici pouze v mobilní aplikaci DÚKapka nebo k nahrání na kartu v informačních kancelářích dopravců. Dále je možné nově využívat jednotlivé jízdné i jako tzv. zpáteční jízdenky v době časové platnosti jednotlivé jízdenky. To znamená, že pokud někam pojedete jen na otočku a zase zpátky, můžete to zvládnout jen s jednou jízdenkou DÚK.

 

 

Autor: redakce