Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Ústecký kraj má novou vizuální identitu. Chceme být krajem s vlídnou tváří, řekl hejtman

28. 09. 2022

zdroj fota: oficiální web Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Nový styl, který Ústecký kraj představil veřejnosti, vnese do vizuálního prostředí pozitivní změnu a přispěje ke srozumitelnější a vstřícnější komunikaci kraje, úřadu a zřizovaných organizací. Studio Petrohrad, které zvítězilo v designérské soutěži, vsadilo spolu s optimismem na přímočarost, jednoduchost a srozumitelnost.

„Výsledný návrh nás zaujal svou hravostí a vtipem, který bude velmi dobře fungovat v marketingové komunikaci kraje. Chceme se prezentovat jako kraj s vlídnou tváří a nová značka s tím výborně ladí,“ řekl hejtman Jan Schiller.  „Naší hlavní motivací bylo vnést do veřejného prostoru Ústeckého kraje pozitivní impuls. Přinést jednoznačně srozumitelný, přímočarý symbol, se kterým se budou občané ochotni identifikovat bez ohledu na to, zda žijí v Mostě nebo Kadani,“ dodávají k tomu Lukáš Pumpr a Lukáš Beran ze studia Petrohrad.

Ústecký kraj se rozhodl pro obměnu a modernizaci svého vizuálního stylu, který má reflektovat proměnu, kterou kraj prošel a která ho ještě čeká. V rámci „Soutěže na novou vizuální identitu Ústeckého kraje“ oslovil pět vybraných designérů a studií se zkušenostmi v oboru vizuálních identit. Do druhého kola postoupily tři návrhy, které posuzovala pětičlenná porota složená ze tří odborníků na grafický design a dvou zástupců Ústeckého kraje. Organizátorem a odborným garantem soutěže je organizace CZECHDESIGN.
Autor: redakce