Dnes

  • Čtvrtek 8. prosince 2022
  • Svátek má Květoslava

Ústecká ZOO musela zavřít. Nejsou peníze, podnik žádá lidi o pomoc!

11. 10. 2020

Ústí n. L. – Audit, který poukázal na pochybení při řízení ústecké zoologické zahrady není tím nejhorším. Krize z nedostatku návštěvníků zasáhla i rozpočet ZOO v Ústí nad Labem. Z usnesení Vlády ČR jsou v celé republice obdobná zařízení zavřena na dva týdny a po ekonomické stránce vykáží další výraznou ztrátu.

To se už v tak napjatém rozpočtu nutně projeví. Hospodaření ústecké ZOO je dlouhodobě v červených číslech a další vývoj situace není nakloněn obratu k lepšímu. Po šetření a vnitřní kontrole čelí ředitel zahrady Roman Končel žádosti o odvolání. Tuto prosbu už posvětilo zastupitelstvo a o konci ředitele ZOO budou rozhodovat radní.

Adopce na dálku

I proto nabízí ústecká zahrada možnost přispět na provoz pomocí adopce na dálku. „Současná omezení představují pro zoologickou zahradu těžké časy. Uzavření areálu stále prohlubuje finanční ztrátu a limituje investice do budoucna,“ píše se na oficiální stránce ZOO Ústí. Spásu a pomoc hledá zahrada u lidí. „Pokud máte zájem zoo finančně podpořit, budeme rádi, když se stanete adoptivním rodičem či patronem vybraného druhu zvířete. Vážíme si každého příspěvku v této nelehké době,“ láká zájemce web ZOO.

Jak na to

Postup při adopci na dálku je stanoven pravidly zoologické zahrady. Výše příspěvků na adopci zvířat vychází z ročních nákladů na krmení jednotlivých druhů. Uvedená částka u jednotlivých zvířat je minimální, je možné ji navýšit podle potřeb. Výběr zvířat je pestrý, ceny se pohybují od jednoho tisíce korun až po nejdražší akvizici, slona indického, který přijde na čtyřicet tisíc.

Autor: