Dnes

  • Čtvrtek 8. prosince 2022
  • Svátek má Květoslava

Ústecká ODS vyzvala Tošovského k ukončení členství. Od podpory SPD se distancují

25. 10. 2022

zdroj fota: oficiální web Ústí nad Labem

Volby jsou za námi. V jednotlivých městech a obcích probíhají nyní ustavující schůze nových zastupitelstev. Jedno takové zasedání provázel výrazný rozruch. Jednalo se o ustavující zasedání Zastupitelstva města Ústí nad Labem, kde se hlavní postavou stal zastupitel Pavel Tošovský (ODS), který podpořil do vedení města členy SPD. ODS se v tiskovém prohlášení proti jednání Tošovského ohradila a zcela distancovala. Vyzývá ho k ukončení členství v ODS.

„Na ustavující schůzi jsme čelili šokujícímu překvapení, stejně jako naši voliči a kolegové z demokratického spektra. To, že zastupitel zvolený za ODS, byl zvolen do rady města hlasy SPD, a navíc podpořil do vedení města členy SPD, je pro nás absolutně nepřijatelné,“ vyjádřili se zástupci ODS v tiskovém prohlášení s tím, že se od tohoto jednání zcela distancují. „Pavel Tošovský svým jednáním hrubě poškodil zájmy ODS. S velkou lítostí se omlouváme svým členům, podporovatelům a voličům,“ pokračují dále v prohlášení.

Oblastní rada ODS Ústí nad Labem vyzvala Pavla Tošovského, aby okamžitě ukončil členství v ODS a vzdal se mandátu zastupitele města Ústí nad Labem. „Pokud tak neučiní do dnešní půlnoci, bude neprodleně svolán místní sněm MS ODS Střekov, který v souladu se stanovami ODS projedná vyloučení Pavla Tošovského ze strany,“ uzavřeli.

Autor: redakce