Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Úspěšná reprezentace. První místo v soutěži Rio Mare Svačina roku putuje do Litoměřic

26. 11. 2021

zdroj fota: web Ústeckého kraje

Litoměřice – O výrazný úspěch na poli gastronomie se postarala střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb v Litoměřicích. Zásluhou Šimona Chovanečka vybojovala první místo v celostátní soutěži Rio Mare Svačina roku 2021.

Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb v Litoměřicích si na svůj účet připsala další úspěch –umístění žáka Šimona Chovanečka na prvním místě v celostátní gastronomické soutěži Rio Mare Svačina roku 2021. Žák třetího ročníku oboru Kuchař – číšník Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích, se pod vedením učitele odborných předmětů Ladislava Pertla probojoval až do Národního finále 8. ročníku soutěže Rio Mare Svačina roku. Finále, kterého se zúčastnilo dvanáct soutěžících z celé republiky, se konalo v Národním zemědělském muzeu v Praze.

Šimon Chovaneček si pro soutěž připravil „Mexický crunchwrap se salátkem Pico de gallo“, který netradičně servíroval ve slupce z avokáda. Svůj recept musel předvést ve finále před odbornou porotou i ostatními soutěžícími. Finále provázela herečka Markéta Hrubešová, v odborné porotě zasedli Martin Staněk, Richard Fuchs, Jiří Roith a garant soutěže Zdeněk Křížek. Ve druhé porotě byli zástupci firem Rio Mare, Tefal a influencer Luboš Kulíšek a Lea Siekel (Skálová), účastnice soutěže MasterChef 2019.

ČTĚTE TAKÉ
Normalizační přestavba v Litoměřicích: soudruzi chtěli odhalit hradby, v cestě jim stály budovy!
Autor: redakce