Dnes

  • Pátek 9. prosince 2022
  • Svátek má Vratislav

Umíráček restaurací na severu. Poznáte ty, kde vám už „nenalejou“?

13. 05. 2021

Zdroj fota: ilustrační snímek (pexels.com)

Ústecký kraj – Je jich jako hub po dešti. Restaurace, které se nebyly schopny vypořádat s výpadkem své klientely jsou v Ústeckém kraji k vidění na každém kroku. Kam už si po uvolnění nezajdete na své oblíbené jídlo a pivo?

Začínáme na Děčínsku. Na stránkách realitních kanceláří se to nabídkami jen hemží. Velmi oblíbený prostor, kam se chodilo za zábavou nedaleko Tyršova mostu a řeky Labe je k mání a je jen málo pravděpodobné, že by se provoz znovu rozjel.

Zdroj: mapy.cz

Restaurace je o výměře 1381 metrů čtverečních. „Prodej komerčního objektu v centru Děčína, na břehu řeky Labe, který se nachází přímo u kotviště lodí,“ uvádí realitní kancelář Reality Spolu.cz, která má prodej objektu na starost.

Na Starém městě v Děčíně je k mání zavedená pizzerie. Provozovna je dle stránek realitní kanceláře primárně určena na rozvoz pizzy, disponuje menším vnitřním prostorem, který umožňuje i příjemné posezení. Na plzeňském pivu si pravděpodobně nepochutnáte ani na levém břehu Labe nedaleko ferraty. Rekonstruovaný podnik už hledá svého nového majitele.

Dalšími restauracemi v okrese Děčín je Myslivecká restaurace u Lexů v Kameni. V Rumburku zase může změnit majitele penzion Zámeček.

V problémech je nádražní restaurace ve Štětí, po příjezdu vlakem se musí turista občerstvit z vlastních zdrojů.

V Tisé končí motorest Hráč, prodává se za cenu 6,5 milionu korun. V obci Velké Březno se majitel snaží prodat restauraci U Dubu, kde byla možnost objednávek jídel.

Nedaleko Mostu končí hospoda v Želenicích a kousek od Ústí nad Labem v Chabařovicích neustála dlouhé zavření místní oblíbená restaurace na náměstí. Přímo na Mírovém náměstí ve středu Ústí na Labem končí Sahara, kde se konali oslavy a lidé zašli na dobré jídlo a pivo.

Lázeňské město

S velkou frekvencí nabídky služeb v lázeňských Teplicích má i zde covid své oběti. Luxusní prostor na Rooseveltovo náměstí už nebude ve své činnosti pokračovat jako v době před covidem. Mimo hru je restaurace v nedalekých Zabrušanech.

Autor: Jiří Šlaj