Dnes

  • Pátek 16. dubna 2021
  • Svátek má Irena

Tvrdá pokuta pro Hniličku a Šlégra. Bendově Hotelu hrozí až 500 tisíc!

24. 02. 2021

zdroj fota: ČT, koláž redakce

Teplice – Lednová kauza zakázané narozeninové party vstupuje do dalšího dějství. Ústečtí hygienici udělili nejvyšší možnou pokutu pro šéfa sportovní agentury Milanovi Hniličkovi  (ANO) a místopředsedovi Rady ČT Jiřímu Šlegrovi. Trnem oku byly především nenasazené roušky. Sankce pro každého činí 10 tisíc korun.

Teplická aféra, která mimo jiné stála místo šéfa sportovní agentury Milana Hniličky (za ANO), se odehrála v lednu při narozeninové oslavě někdejšího vlivného politika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne. „Ano, dostal jsem pokutu, kterou zaplatím, a tímto to považuji za uzavřené,“ uvedl pro Seznam Zprávy Hnilička. Šlégr se k pokutě nevyjádřil.

Vedle bývalých hokejistů byl podle informací Seznam Zpráv pokutou ve stejné výši potrestán také Vlastimil Dvořák mladší, jeden z členů rodiny severočeského podnikatele Bendy. Zaslání rozhodnutí těmto třem osobám potvrdila i ředitelka ústecké krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Hotelu hrozí pokuta až 500 tisíc

S pokutami to ale nekončí. Hygienici se budou zabývat i možným porušením zákona ze strany hotelu. Další část případu od policie převzal finanční úřad. Problém je v tom, že v takzvané ubytovací knize zřejmě chyběly  jména ubytovaných účastníků oslavy. Hotelu za to hrozí pokuta až do 500 000 korun.

Magistrát řízení ještě nezahájil

Kauzu má na stole i teplický magistrát. Úředníci rozhodnou o postihu 17 lidí, kteří porušili vládní opatření. Podle vedoucí odboru kanceláře primátora Radky Senftová magistrát ještě nezahájil řízení. Jasněji by mohlo být koncem března.

Oslavy narozenin se mimo jiné účastnil tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák či bývalý premiér Jiří Paroubek. Poslanecký mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignoval také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal.

Autor: ps