Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Turek skončil jako ředitel Ústeckého dopravního podniku. „Chci se 100% věnovat práci poslance,“ říká

15. 11. 2021

fb Libor Turek

ÚSTÍ NAD LABEM – Čerstvě zvolený poslanec Libor Turek (ODS) minulý týden rezignoval na funkci výkonného ředitele Dopravního podniku města Ústí nad Labem a zároveň se vzdal funkce člena představenstva podniku. Podle svých slov se chce maximálně věnovat práci poslance.

Ústecký dopravní podnik má přes 500 zaměstnanců a činnost ředitele je podle Libora Turka neslučitelná s prací poslance. Tím se Turek stal začátkem října, když se spolu s Karlem Krejzou a Michalem Kučerou na kandidátce SPOLU probojovali do Poslanecké sněmovny.

„Stoprocentně se chci soustředit na funkci poslance,“ sdělil redakci Turek, který by se rád věnoval tématu dopravy i na půdě Sněmovny. Logicky se pro něj nabízí Podvýbor pro dopravu, který je součástí Hospodářského výboru.

Rada města Ústí nad Labem vzala Turkovu rezignaci na vědomí, stejně jako následnou zprávu představenstva o výsledku hlasování, na jehož základě posléze zvolila členkou představenstva Simonu Mohacsi, dosavadní Turkovu náměstkyni pro ekonomii a obchod. Mohacsi nastoupí na post výkonné ředitelky dopravního podniku.

Autor: Lukáš Veselý