Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Trvalo to jen půl století. Nový bazén v Chomutově bude!

12. 05. 2021

Zdroj fota: oficiální stránky města Chomutov

Chomutov – I přes dlouhou čekací dobu se oprava bazénu na ZŠ Hornické v Chomutově uskuteční. Rada města se pustila do výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce. Plánovaná je na letošní léto, do nového kabátu se obleče bazénová vložka, která bude z nereze. Od zprovoznění uplynulo už padesát let.

Základní škola v ulici Hornické už něco pamatuje, provoz byl zahájen v roce 1973. „Bazén si po úctyhodných padesáti letech provozu zaslouží rozsáhlou rekonstrukci. Doposud se vždy dočkal pouze běžné údržby,“ řekl náměstek primátora pro oblast školství Milan Märc.

Během deseti dekád sice byla prováděna potřebná údržba a výměna technologického zařízení nutné pro provoz bazénu. Ale to samo o sobě nestačí.

Co vše bude nové?

Dojít by mělo na výměnu strojního zařízení ve strojovně spolu s kompletní výměnou rozvodů, kanalizace a elektroinstalace. „Projekt zahrnuje novou ocelovou nerezovou vložku, která bude osazena do stávající betonové konstrukce bazénu. Bude provedena také výměna bazénové technologie včetně úpravy vody. V bazénové hale dojde k výměně topných těles, vzduchotechniky a elektroinstalace s osvětlením osazeným v podhledu,“ doplnil náměstek primátora David Dinda, který má na starosti investice města.

Nové bude i zázemí pro cvičitele a další vychytávky. Aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele s tím, že realizace je plánována na letošní rok. V případě vybrání vhodné firmy by nemělo nic bránit tomu, aby se rekonstrukce proběhla a od září byl bazén k dispozici.

ČTĚTE TAKÉ
Vychytávka v Chomutově. Město spustilo aplikaci Mobilní rozhlas, má zlepšit informovanost občanů
Autor: Jiří Šlaj