Dnes

  • Pátek 22. října 2021
  • Svátek má Sabina

Potkali se na facebooku: Tři poslanci ODS si gratulovali k úspěchu v podnikání

02. 10. 2020

Litoměřice – Být první v Ústeckém kraji může pouze jeden. V ekonomickém potenciálu města dosáhly na úspěch Litoměřice a jejich systém podpory podnikání. Analytici agentury Datank v něm hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice. Odborníkům se líbil nadprůměrný podíl firem v rámci Ústeckého kraje, stejně jako počet studentů a učňů v odborném vzdělávání. Cenu osobně převzali na setkání Svazu měst a obcí starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a místostarosta Karel Krejza. Krejzovi následně na facebooku gratulovali další poslanci z ODS, kteří získali ocenění ve vlastních městech.

Analytici v hodnocení kladli důraz na srozumitelnost webových stránek pro podnikatele. Jejich přehlednost a využití pro praxi. Vedení města prohlubuje spolupráci s podnikatelským sektorem dlouhodobě, Litoměřický systém by mohl být vzorem pro ostatní obce s rozšířenou působností. Podnikání se daří i v sousedních Lovosicích a nedaleké Roudnici. „Naše webové stránky jsou dostatečně zásobeny informacemi, které potřebují firmy ve městě,“ prozradil jak na to Chlupáč.

Nezaměstnanost na uzdě

V Litoměřicích nemají problém s tím, že by lidé neměli práci. Drží na nízké úrovni nejen krátkodobou nezaměstnanost, daří se bodovat dobrou komunikací s úřady. Nadprůměrný podíl financí věnují Litoměřice na kulturu a sport, kde má město vytvořené dotační programy. Radnice se také intenzivně zabývá problematikou sucha, pro občany zavedlo dotační program pro zřízení nadzemních i podzemních zásobníků pro dešťovou vodu. Dobrá je spolupráce města s agenturou CzechInwest. To vše vyhouplo Litoměřice na výslunní před Lovosice a Roudnici.

Pomocná ruka v krizi

Vedení města nenechalo živnostníky na holičkách, když udeřil z Asie koronavirus. „My jsme byli jedno z prvních měst v rámci České republiky, ne-li vůbec první, které finančně pomohlo například osobám samostatně výdělečně činným v době koronaviru,“ prohlásil starosta města Ladislav Chlupáč. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

ČTĚTE TAKÉ
Krejza o praktikách Babiše při kampani. „Je neskutečné, co si dovoluje“

Po zveřejnění ocenění na facebookovém profilu poslance Karla Krejzy, se podobně pochlubili v komentářích jeho straníci z ODS Petr Beitl a Stanislav Blaha. Ti získali stejná ocenění V Jablonci, resp. v Uherském Hradišti.

 

Autor: