Dnes

  • Čtvrtek 26. května 2022
  • Svátek má Filip

Toxi tým opět zasahoval. V jeho sítí uvízli tři prodejci pervitinu

18. 08. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Most – Tři muži v Mostě se věnovali nelegálnímu prodeji pervitinu. Policisté z Toxi týmu jejich protiprávní činnost odhalili a sdělili jim obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento trestný čin může soud obviněné potrestat až pětiletým odnětím svobody.

Trvalo to několik měsíců. Muž z Mostu ve věku 48 let si začal vydělávat tím, že prodával pervitin. „I další obviněný je z Mostu a návykovou látku měl muž předávat zájemci za peníze loni i letos,“ uvedla policie. I třetí případ se týkal pervitinu a Mostečan ve věku 38 let měl pervitin prodávat loni a předloni osobám z řad toxikomanů.

Na policejním oddělení skončili dva podezřelí muži, kteří měli vniknout do zaparkovaného vozidla. K tomu došlo o víkendu krátce po půlnoci. „Dvojice měla v mostecké části sídliště Výsluní pod rouškou tmy vniknout bez násilí do stojícího osobního vozu tovární značky Dacia, u kterého mladíci prohledali interiér a následně z něj měli odcizit 33 lahví s pivem a kameru do auta. Poškozenému majiteli způsobili krádeží hmotnou škodu ve výši 1 430 korun, „uvedla policie.

Vrchní inspektor obvodního oddělení Most sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže teprve 18letému mladíkovi z Mostu s ohledem na skutečnost, že byl za podobný skutek již soudem potrestán. Druhý mladý muž je podezřelý z přestupku proti majetku. Podezřelou dvojici vypátrali mostečtí strážníci krátce po přijatém oznámení. Jak dvojice s lupem naložila, policistům neuvedla.

Autor: Jiří Šlaj