Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Toxi team si došel pro výrobce pervitinu. Při zásahu zabavil prostředky k výrobě drog

09. 12. 2021

zdroj fota: oficiální stránky PČR

Ústecký kraj – Krajští kriminalisté z týmu TOXI na základě rozpracovaných informací a poznatků získaných od kolegů z NCOZ provedli další významný zásah do drogové scény v Ústeckém kraji.

Policisté souběžně zasáhli na několika místech v kraji. Jednalo se o oblast Ústecka a Teplicka. Byly provedeny tři domovní prohlídky a jedna prohlídka vozidla. Policisté zásahové jednotky zadrželi 6 osob. Při ohledání kriminalisté zajistili 650 gramů pervitinu v různém stádiu výroby (odhadem za 650 tisíc korun). Dále dvě laboratoře na výrobu pervitinu a větší množství chemikálií.

„V současné době je trestně stíháno pět osob (r. 98, r. 98, r. 98, r. 79, r. 79) pro trestný čin Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše 12 let. Soudce na tři obviněné uvalil vazbu,“ uvedla Policie

V souvislosti s touto realizací probíhala rovněž realizace mosteckých kriminalistů, kteří zadrželi tři osoby napojené na tuto ústecko-teplickou větev. Jednalo se o úspěšné zakončení rozpracovaných případů výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje.

Autor: redakce