Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

TicketPack v provozu. Lákadlem je i nejmodernější visutá lanová dráha v ČR na kopec Větruše

23. 06. 2022

zdroj fota: oficiální web Města Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – První červnový den byl v Ústí nad Labem spuštěn prodej zvýhodněného balíčku vstupenek TicketPack, se kterým mohou turisté navštívit 5 vybraných a zajímavých turistických cílů s více než 40% slevou. Jedním z těchto cílů je i lanová dráha, která vozí turisty na kopec Větruše, s horní stanicí poblíž stejnojmenného zámečku.

Lanová dráha je jedním z míst, které mohou návštěvníci využít v rámci zvýhodněného balíčku vstupenek TicketPack. Je připravena na letní turistickou sezónu? Podle výkonné ředitelky Dopravního podniku města Ústí nad Labem Simony Mohacsi se na letní turistickou návštěvnost těší. Nejen, že jsme na letní nápor turistů připraveni, my se na něj těšíme. Věříme, že po dvou letech vládních restrikcí si naši návštěvníci užijí možnost svezení se naší lanovou dráhou bez jakýchkoliv omezení, uvedla a vyzdvihla přednosti lanovky.Jedná se o jedinou  a nejmodernější visutou lanovou dráhu bez podpěr v České republice,“ dodala a pokračovala, že v podobné produkty jsou rozšířené především v zahraničí, kde jsou pro turisty velkým lákadlem. V ČR jsem podobný produkt využila v Liberci,“ odpověděla na dotaz, zda má sama podobnou zkušenost.

Lanová dráha od roku 2010 vozí nejen Ústečany z obchodního centra Forum k výletnímu zámečku Větruš. Jejím provozovatelem je Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Lanovou dráhou je možné přepravovat dětský kočárek, skateboard, zavazadla, ale i jízdní kola a další.

Autor: redakce