Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Tady už vám „nenalejou“: Legendární podniky na Ústecku končí na stránkách realitek. Je tam i ten váš?

28. 04. 2021

ilustrační foto

Ústecko – Po krajské metropoli jsme se podívali, jak jsou na tom hospodští napříč Ústeckým krajem. Není s podivem, že řada z nich ukončí svou existenci. Vládní restrikce a minimální možnost prodávat své služby mají přímý dopad na jejich existenci. Celou situaci nezachránily ani státní kompenzační programy, na které se opakovaně snášela kritika. Smutným svědkem úpadku podnikání v době covidové jsou webové stránky realitních agentur.    

Do klubu? Není kam 

Například ve vyhlášené budově Paroloď si již kávu nějakou dobu nevychutnáte. Nejen, že z podniku je krásný výhled na labské údolí a Pastýřskou stěnu, ale sloužila jako restaurace, kavárna a hudební klub zároveň. To už je minulostí. Nemovitost u Tyršova mostu se již jednou prodávala, je to zhruba rok a půl zpět. V Děčíně kolovaly fámy, že z toho má být vietnamská tržnice. Nicméně je zřejmé, že se prodej nepodařil. Posledním hřebíčkem byla pandemie covid, která způsobila zavření provozoven a nemovitost je nyní opět na prodej. Do dnešního dne se neotevřela a zdá se, že ani neotevře. „Je to poslední klub v Děčíně, kam se dalo jít tancovat. Byla by to velká škoda, kdyby už dál nefungoval. Mrzelo mě to,“ uvedl Libor Šťastný, který klub navštěvoval. I tato destinace v centru Děčína se stala obětí celosvětové pandemie a ostatní ji v nelehké situaci následují. 

Kam už si pravděpodobně nezajdete na své oblíbené pivo či jídlo?

V Tisé je na prodej motorest Hráč hned u hlavní výpadové silnice na Petrovice. Na lukrativní polohu nedaleko budoucí těžby lithia láka majitel objetu v Dubí, kde byla asijská tržnice. V Krupce končí hostinec u Židů, ke kterému patří i hotel. Další ze seznamu nepřeživších je chata Moldavka. Na koupi celého objektu už se zájemce musí plácnout přes kapsu a připravit si 8,5 milionu korun.

Krize se nevyhnula ani ubytovacím zařízením, která nejen kvůli zastaveným lyžařským vlekům a uzavřením okresů nemohla ubytovávat hosty. Na prodej je například penzion oráč v Opárenském údolí nebo roubený penzion Kyjovská terasa, který leží v Českém Švýcarsku. Realitní kanceláře jsou hotelů a penzionů plné.

Nejen, hospody, penziony a hotely během pandemie o zákazníky. Veškeré služby na cestovní průmysl napojené se potýkají s velkými problémy. Jsou jimi například pivovary a dodavatelé potravin. Jeden takový pivovar na prodej je momentálně v Ústí nad Labem.

Autor: