Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Symbol evropské vysokorychlostní železnice na Ústecku vzbudil zájem

13. 06. 2022

zdroj fota: FB Správa železnic

Ústí nad Labem – Druhý červnový víkend se nesl v Ústí nad Labem nejen v duchu kulturních radovánek, hezkého počasí, ale do města zavítal i francouzský rychlovlak TGV. Konkrétně pak v sobotu odpoledne měl zastávku na ústeckém hlavní nádraží, kde si jej prohlíželo, fotilo mnoho návštěvníků.

Ústí nad Labem byla právě poslední zastávka Roadshow TGV, kterou organizovala Správa železnic. „Putování symbolu evropské vysokorychlostní železnice po Česku tak tímto končí,“ uvedla SŽ na facebooku s několika fotkami přímo z Ústí nad Labem. „Děkujeme všem kolegům, kteří se na akci podíleli, francouzským státním drahám, našim partnerů,m a v neposlední řadě pak hlavně vám všem, kteří jste se přišli podívat nebo jste nás sledovali na sociálních sítích,“ pokračovali dále organizátoři.

Vlaky TGV, které jezdí rychlostí přes 300 kilometrů v hodině, měli nejprve zastávku 6. června v Praze na hlavním nádraží, v dalších třech dnech byl vlak k vidění v areálu brněnského výstaviště v rámci veletrhu Rail Business Days. Dalšími zastávkami byla po Jihlavě také 11. června zastávka na hlavním nádraží v Ústí nad Labem, kde se vlak ukázal kolem čtvrté hodiny. Poté se vlak přes Německo vracel do Francie.

Autor: redakce