Dnes

  • Pátek 22. října 2021
  • Svátek má Sabina

Starší než Československo. Oslavy zahájení provozu a obnovy Kozí dráhy proběhnou v Telnici

04. 10. 2021

zdroj fota: oficiální stránky obce Telnice

Telnice – Historie vlakové dopravy v Podkrušnohoří sahá 150 let zpět. Pro všechny milovníky železnice a historie bude v sobotu devátého října připravena ukázka drážních dopravních strojů a další doprovodný program. Akce se uskuteční na nádraží v Telnici od 10 do 16 hodin.

Na telnickém nádraží se bude připíjet na zdraví Kozí dráze. Ta přežila úctyhodných 150 let. Ačkoliv její život visel na vlásku, podařilo se vzkřísit myšlenku obnovení železničního spojení podél Krušných hor a po nutných opravách se mohou lidé těšit na provoz v turistické sezoně. Pod akci oslav se podepsaly Ústecký kraj, Správa železnic, oblastní ředitelství Ústí nad Labem a Destinační agentura Krušné hory. V rámci výročí ke dni 9. října připravili pro zájemce ukázku drážních dopravních strojů a prohlídku dobových a současných fotografií a mapových podkladů Kozí dráhy.

„Na místě bude mimo jiné infostánek s turistickou nabídkou v Ústeckém kraji ve spojení s výhodami veřejné dopravy, aneb na jednu jízdenku levně po celém kraji. Kozí dráhu totiž vnímáme jako ideální železniční koridor pro návštěvníky Českého Švýcarska, kteří se z Děčína dostanou do Telnice v Krušných horách a naopak. Srdečně všechny také zvu na promítání filmu Záhada lokálek a následnou diskusi v kině v Telnici, které začne ve 14:00 hodin, uvedl k akci náměstek hejtmana Ústeckého kraje a radní pro cestovní ruch Jiří Řehák.

Zároveň na svém facebookovém profilu informoval, že na akci bude posílena doprava historickými autobusy v hodinovém intervalu od 10:00 do 16:00 hodin na autobusové lince 451 v úseku Ústí – Telnice a zavedena v hodinovém intervalu kyvadlová doprava v úseku Libouchec – Telnice jako přípoj na linku 432 z Děčína.

Autor: redakce