Dnes

  • Sobota 25. září 2021
  • Svátek má Zlata

Špičková házená zavítá do Mostu. Domácí čeká konfrontace s polskými a maďarskými týmy

20. 08. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Most – Kdo se chce podívat na kvalitní házenou, ten má možnost zajít do Sportovní haly v Mostě. Již dnes od 17:30 se představí domácí tým, který vyzve polského vicemistra. V sobotu sehrají Mostečanky utkání s maďarským Mosonmagyaróvári. Diváci jsou vítáni, ale musí dodržovat platná hygienická nařízení.

Kvalitní konkurence má prověřit současnou formu mosteckých hráček před ostrým zářijovým startem soutěže. „V mostecké sportovní hale se opět sejdou čtyři týmy, ale tentokrát už se nebude jednat o turnaj, ale pouze o přípravné zápasy,“ řekl pro klubový web organizační pracovník Radek Maděra.

V prvním utkání hraném již dnes od 17:30 čeká na hráčky Mostu tým, který udělal díru do své klubové historie. „Hrají zajímavou rychlou házenou, dokáží během utkání měnit typ obrany,“ uvedl na adresu KPR Kobierzyce trenér Mostu Adrian Stružik. O den později se jeho tým utká s tradičním účastníkem maďarské nejvyšší soutěže.

„Mají za sebou úspěšnou sezonu, skončili na třetím místě, což mu podle rankingových tabulek EHF zajistilo přímou účast ve skupinové fázi Evropské ligy. Protože se klub nachází blízko slovenských hranic, bývá zvykem, že se v jeho sestavě objevují kvalitní slovenské hráčky,“ připomněl Maděra.

Styl týmu z pomezí slovensko – maďarských hranic je svým stylem bližší mosteckému pojetí. „Maďarský tým hraje atraktivní házenou, založenou na technice, rychlosti a hravosti. To nám vyhovuje víc, než třeba rumunský nebo německý styl házené, které stojí více na síle a tvrdosti,“ řekl Stružik. Mostečanky podle jeho slov nejvíce pilují obranu a spolupráci dvojic i trojic v obraně. „Zajímají nás i přechody z obrany do útoku. V kondiční přípravě se začínáme posouvat více od síly k rychlosti,“ dodal trenér.

Program utkání

Pátek

17:30:  DHK Baník Most – KPR Kobierzyce

ČTĚTE TAKÉ
Na mostecké střední škole se pracuje i o prázdninách, přibydou nové stroje

20:00: Mosonmagyaróvári KC SE – Thüringer HC

Sobota

17:30: Thüringer HC – KPR Kobierzyce

19:30 hod. Mosonmagyaróvári KC SE – DHK Baník Most

Neděle

10:30: KPR Kobierzyce – Mosonmagyaróvári KC SE

 

 

 

Autor: Jiří Šlaj