Dnes

  • Pátek 5. března 2021
  • Svátek má Kazimír

Soukromé parkoviště se bourat nebude. Majitel uspěl s odvoláním u krajského úřadu!

21. 01. 2021

zdroj fota: Magistrát UnL

Ústí nad Labem – Špatné zprávy pro město. Soukromé parkoviště v ústecké lokalitě Růžový palouček se zatím bourat nebude. Stavební úřad totiž koncem roku nařídil parkoviště odstranit jako nepovolenou stavbu, nicméně majitel plochy uspěl s odvoláním u krajského úřadu. Město dál požaduje stavbu odstranit. Nelibí se mu, že parkování není přístupné veřejnosti.

Kraj totiž uvedl, že rozhodnutí o odstranění stavby vykazovalo chyby. „Proto jsme odvolání investora vyhověli, rozhodnutí zrušili a vrátili ho zpátky prvoinstančnímu úřadu s tím, že pokud by chtěl vydat rozhodnutí o odstranění stavby, tak to musí udělat znovu a správně,“ odůvodnil mluvčí kraje Martin Volf.

Podle majitele plochy, kterou je společnost Ypon Radka Petržilka, se nedalo očekávat nic jiného. „Myslím si, že to ani jinak dopadnout nemohlo, když na stavbu máme platné stavební povolení,“ okomentoval situaci jednatel podle serveru iDnes.cz. Jeho firma má v ulici Růžový palouček velké plány. Hodlá postavit multifunkční objekt s kancelářemi, byty, obchodními jednotkami a restaurací na střeše. A to není vše. Součástí projektu je právě i parkoviště se 74 místy.

Ústí požadovalo zastavit práce

Stavební úřad magistrátu města Ústí nad Labem ji ale považoval za nepovolenou, tak vydal rozhodnutí o zastavení prací.  Zdůvodnil to tak, že i přesto že stavební odbor povolil stavbu „Multifunkční dům se školicím střediskem – Růžový palouček“, tak požadoval, aby parkovací místa byla veřejně přístupná a kryla tak úbytek parkovacích míst v dané ulici.  To se ale nestalo. Na parkoviště mohli jen ti, kteří byli domluveni s firmou. Veřejnosti bylo parkování odepřeno.

Petržilka se brání a ohání soukromým pozemkem. „Zatím to nemůže být veřejné parkoviště, je to na mé dohodě s těmi lidmi. Na soukromý pozemek mohu pustit, koho chci,“ řekl už dříve jednatel společnosti.

ČTĚTE TAKÉ
Konec papírových pořadových čísel. Ústecký magistrát přechází na virtuální kiosek!

Město si ale stojí na svém a nehodlá se vzdát, uvedla to mluvčí magistrátu Romana Macová. Hodlá vydat nové rozhodnutí o nařízení odstranění stavby.

Autor: ps