Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Slib už složit nestihl. Krajského zastupitele Kohlíčka skolila těžká nemoc!

09. 12. 2020

zdroj fota: koláž autora

Ústecko – Byl jediným krajským zastupitelem, který se nemohl osobně dostavit na listopadové ustanovující zasedání Ústeckého kraje v letošním roce. Důvodem omluvenky byly zdravotní důvody, Jaromír Kohlíček z KSČM dlouho čelil těžkému rakovinovému onemocnění, kterému nakonec podlehl. Dožil se 67 let.

„Potvrzuji smutnou zprávu, že pan bývalý europoslanec Kohlíček zemřel,“ uvedla pro Českou televizi mluvčí KSČM Helena Grofová. Jméno Jaromíra Kohlíčka je nedílně spjato s komunistickou stanou a teplickým zastupitelstvem. V něm nepřetržitě zasedal od roku 1998. Na sklonku devadesátých let se stal zastupitelem občanů v Poslanecké sněmovně. Poté nabrala jeho politická dráha směr Brusel a Štrasburk.

Nahradil zesnulého Ransdorfa

Od roku 2004 zastával deset let post Europoslance. Svůj post musel obhajovat v roce 2009. Jako europoslanec působil ve výboru pro dopravu a turistiku. V roce 2014 se do Evropského parlamentu nedostal, ale zasedl v něm o dva roky později jako náhradník po úmrtí spolustraníka Miloslava Ransdorfa. V letošních volbách byl jedním ze čtyř komunistických kandidátů, kteří se v Ústeckém kraji dostali do zastupitelstva. Další zastupitel KSČM Jaroslav Komínek řekl ČTK, že volné křeslo KSČM obsadí Tomáš Zíka.

Věřil svému přesvědčení

V srpnovém rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz byl o pravosti socialismu jako ideologie pro 21. století přesvědčen. „Sociální aspekty musí být vždy brány jako celospolečenské. A to se u nás za posledních třicet let vyvíjí špatným směrem. Vždyť jde o conditio sine qua non, tedy nutnou podmínku, pro přežití naší civilizace. Když se naše civilizace v dohledné době nepohne tímto směrem, tak se rozpadne. A já chci být nápomocen tomu pohybu správným směrem,“ prohlásil Kohlíček.

Vzpomínka Komínka

Na zesnulého komunistického politika zavzpomínal Jaromír Komínek, který měl v zastupitelstvu Ústeckého kraje zasedat po boku Kohlíčka. „Každý v životě potká někoho, na koho se jen tak nezapomíná. Jaromír byl jedním z nich, neskutečná energie a pozitivní nadhled bylo to, co jsem na něm obdivoval. Plánovali jsme, co všechno v Zastupitelstvu Ústeckého kraje budeme společně dělat. Jsem rád, že jsem měl tu čest tě poznat,“ uvedl na svém Facebookovém profilu.

ČTĚTE TAKÉ
Vysál voliče a dal ČSSD K.O. Foldyna: "Je mi to líto, ale život jde dál."

Autor: