Dnes

  • Čtvrtek 19. ledna 2023
  • Svátek má Doubravka

Šlápl novým majitelům na kuří oko a čelil žalobě. „Hned mi bylo jasné, že jsem se ničeho nedopustil,“ prohlásil poslanec Pavel Růžička. Komu dala policie za pravdu?

12. 03. 2021

zdroj fota: koláž autora

Postoloprty – Zaměstnanci lounské Vagonky se dostali do situace, které by se každý raději obloukem vyhnul. Postupně přišli o jistotu smysluplné práce a napětí na pracovišti by se v tu chvíli dalo krájet nožem. Po množících se anonymních stížnostech zaměstnanců na nedostatek práce se celá kauza dostala na stůl politické reprezentaci. Pavel Růžička nelenil a na oplátku nabídl všem pracovníkům v nesnázích bezplatnou právní pomoc. Právník zastupující skupinu Rail Invest na něj podal trestní oznámení.

Dobrý skutek byl po zásluze potrestán. Odvetou za výroky a pomoc pracovníkům významného podniku na Lounsku bylo podání trestního oznámení na jeho osobu. Celou situaci byla nucena posoudit Policie ČR. Ta měla rozhodnout, zda se poslanec za hnutí ANO nedopustil svým vyjádřením protiprávního jednání. „Od začátku jsem byl přesvědčený, že jsem se žádné pomluvy nedopustil,“ podal své vysvětlení Pavel Růžička pro web Naseustecko.cz.

Nic se nestalo

Za pravdu mu dali samotní policisté, kteří případ prověřovali. „Dne 26. února byla věc podezření z pomluvy dle § 184/1, 2 trestního zákoníku po provedeném šetření založena na OOP Postoloprty k případnému dalšímu využití, neboť ve věci se nejedná o podezření z trestného činu či přestupku,“ stojí ve vyjádření Policie ČR.

Nezištná pomoc

Jeho snaha zastat se zaměstnanců vycházela z toho předpokladu, že samotní pracovníci podniku vyhledali jeho služby jako politika zastupující občany. „Pouze jsem komentoval daný stav tak, jak se na mě obracejí zaměstnanci vagónky, kterým jsem nabídl bezplatnou právní pomoc,“ vysvětloval poslanec za hnutí ANO. Jeho postoj se tak nezměnil ani ve chvíli, kdy celou věc začaly prověřovat příslušné orgány. Nakonec se dočkal zadostiučinění.

Nemožná domluva

„Jsem zklamaný, že majitelé volí místo dialogu formu zastrašování,“ nevěřícně kroutil hlavou. Jak odpověděl poslanec Růžička na otázku, zda mu jeho rozhodnutí zastat se zaměstnanců přidělalo zbytečně problémy?

„Svého kroku nelituji. Vždy se budu zaměstnanců zastávat. Jsem s nimi stále v kontaktu a zatím nemám informace, že by se situace v lounské vagónce změnila k lepšímu,“ dodal závěrem.

Autor: