Dnes

  • Neděle 28. listopadu 2021
  • Svátek má René

SKV Ústí bude brousit své nové diamanty. Předseda Přikryl: „umíme vychovat šikovné hráče, dlouháni nám tu nerostou“

07. 09. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Ústí nad Labem – Senzační páté místo volejbalistů SKV v minulé sezoně mělo jednu malou vadu na kráse. Předseda klubu Miroslav Přikryl si „postěžoval“, že je velká škoda, že u toho nemohli být ústečtí diváci, které považuje za skvělé. Věří, že tým pod vedením Lubomíra Vašiny se popere o osmou příčku v extraligové soutěži a že se chytí mladíci, kteří dostanou šanci na smeči.

Pane předsedo, jak probíhá tradiční přípravné období před sezonou?

Nevymyká se. Příprava probíhá jako v minulých letech. Je to odzkoušený model, kde zařazujeme fyzickou přípravu, volejbalové činnosti a přátelská utkání.

Čím to, že to loni celku z Ústí tak sedělo?

Loňská sezona byla atypická. Byli jsme odborníky pasováni na černé koně soutěže. Spadl nám z nebe nahrávač Bartůněk. Na něm to stálo, z toho mohli těžit zahraniční smečaři. Dokázali jsme prodat, co jsme uměli, navíc nám možná i trochu pomohla koronavirová situace. Bohužel jsme měli v závěru problémy, ale páté místo považujeme za velký úspěch.

Jak moc těžké bude na takové umístění navázat?

Zopakovat to bude takřka nemožné. Když pozoruji, jak posilují ostatní týmy, tak se zřejmě vytvoří prvních pět až šest celků, které na tom budou výkonnostně lépe než zbytek ligy. Chtěli bychom být kolem osmého místa.

Může se při černém scénáři celek obávat o extraligovou příslušnost?

Nemusí. Stejně jako v loňské sezoně se majitelé shodli, že se ještě letos nebude sestupovat i vzhledem k ekonomickým turbulencím.

V nové sezoně to bude nové Ústí, jaké pohyby v týmu nastaly?

Zásadní. Tým se tvoří, došlo k řadě změn, vše je odvislé od peněz a volných hráčů na trhu. Museli jsme pustit oba cizince, kteří u nás hráli na smeči (Lars Bornemann, Vicente Parraguirre, pozn. autora). Další citelné oslabení je na nahrávce, kde reprezentant Luboš Bartůněk odešel do Liberce.

Odchodů je řada, kdo tým posílí, případně doplní?

ČTĚTE TAKÉ
Přestup? Pro novopečeného kapitána SKV to není téma. „Ústí je pro mě srdcovka,“ řekl Jiří Kořínek

K nám z Dukly Liberec přišel nahrávač a juniorský reprezentant Srb. Ten by mohl být časem adekvátní náhradou za reprezentanta Bartůňka. Těžké bude nahradit smečaře, šanci dostanou mladí hráči. Přišli Suda a Baláž, kteří by v klubech nedostali tolik prostoru jako u nás.

Jak na vás zatím dravé mládí působí?

Myslím si, že do toho mají chuť a elán. Naopak silnější budeme pravděpodobně na pozici univerzála, přisel mladý reprezentant Nizozemska v plážovém volejbale. Ještě není tak zkušený, ale je vidět, že zapadne do týmu a věřím, že bude platný.

Tím přestavba kádru končí?

Ještě chceme do našeho mladého týmu zabudovat hráče ze Srbska, který by přidal potřebnou zkušenost, kterou potřebujeme. Od toho si slibujeme větší stabilitu v našem výkonu. Dva roky zpátky hrál za Kladno.

Jak silný tým bude, na jaké umístění si věříte?

Chtěli bychom být kolem osmého místa. Fanoušci si zaslouží si vidět naší kvalitní hru. Pokud možno na vlastní oči. Mrzí nás, že to loni bylo za zavřenými dveřmi, snad nám to opět nezavřou. Dáváme sice zápasy na internet, ale v Ústí není sledování na internetu masové.

Už má SKV svého kapitána?

Ano, proběhla volba. Díky změně pravidel může být v letošní sezoně kapitánem i libero. Podle očekávání vyhrál volbu v týmu Jirka Kořínek.

Je to podle vás muž na správném místě?

Určitě ano. Je to srdcař. Zůstal věrný Ústí, znám ho od patnácti let.

Měl jste možnost sledovat zápasy Mistroství Evropy, které se hraje v Ostravě?

Ano, byli jsme tam s celým týmem, pojali jsme to jako team building. Je super, že se do týmu probojoval Milan Moník. Rád se na něj koukám, dotáhl to daleko. Býval smečař, ale na mezinárodní úrovni jsou potřeba jiné fyzické parametry. Proto si Milan zvolil jinou cestu, jak se dostat do top volejbalu. Udělal to dobře a šel si za svým cílem. Moníkové jsou minimálně třetí generace volejbalistů.

Ústí vychovává hráče, kteří se umí prosadit na nejvyšší úroveň. Jaké typy to jsou?

ČTĚTE TAKÉ
Blokař s volejbalovou DNA. „Pocházím z rodiny, kde má tento sport tradici," řekl Marek Beer

V Ústí se nám daří připravit technicky vyspělé hráče. Jen namátkou Habr, Kopáček, Kořínek a Moník. Nevím, čím to je, ale nerodí se nám tu dlouháni.

Kandidoval jste na předsedu Českého volejbalového svazu. Jak byste okomentoval výsledek volby?

Volba na předsedu iniciovala skupina mých spolupracovníků. Už se jedná o pozici ve sportovní politice, došlo nakonec k dohodě a stal jsem se místopředsedou svazu. Po půl roce ve funkci musím říct, že plníme svazové úkoly. Zatím je to dobré, jde to skloubit s mou funkcí v Ústí nad Labem a doufám, že to tak bude i nadále.

Autor: Jiří Šlaj