Dnes

  • Čtvrtek 1. prosince 2022
  • Svátek má Iva

Situace po převratu v Krajské zdravotní: Regionální rada ODS chce znát všechny smlouvy!

17. 03. 2021

archiv ODS

Personální zemětřesení v Krajské zdravotní jen zdánlivě skončilo odvoláním předsedy představenstva Aleše Chodackého a odstupem ředitele Jindřicha Zetka minulý týden. Situace rozdmýchává i politické vášně. V úterý zasedala Regionální rada ODS, která ve stanovisku uvedla, že mimo jiné žádá prošetření všech smluv poradců ANO v Krajské zdravotní. Jedná se o první větší šrám mezi koaličními spojenci ANO a ODS. 

Kauza se 130 tisíc Kč měsíčně pro asistentku Jana Schillera Vladislavu Marschalovou vyvolala mediální i politický rozruch. Dnes již bývalý ředitel Jindřich Zetek podal na Marschallovou v souvislosti dokonce trestní oznámení. Vysvětlení samotné KZ, že výplata byla adekvátní odvedené práci na zřízení očkovacích center, není pro ODS, která předsedá dozorčí radě, zcela uspokojivé. Úterní Regionální rada strany v podstatě navázala na ostré prohlášení svého předsedy Karla Krejzy, který je zároveň předsedou dozorčí rady KZ. 

více zde: 130 tisíc měsíčně pro hejtmanovu poradkyni! Krejza (ODS) k situaci v Krajské zdravotní: Nebudeme tolerovat rozkrádání

Ústecká ODS se dožaduje transparentnosti smluv všech poradců hnutí ANO, aby nedocházelo k opětovnému nepřiměřenému rozdělování finančních prostředků mezi jejich členy.

Přesné znění usnesení:

ODS v Ústeckém kraji: 

  • Nepřipustí, aby skandály hnutí ANO poškozovaly práci zástupců ODS v krajské koalici.
  • Požaduje, aby hnutí ANO přijalo neprodleně opatření k zamezení zneužívání veřejných prostředků. Žádá prošetření smluv všech poradců hnutí ANO. Taktéž žádá přijetí opatření, aby se již neopakovalo zasahování nekompetentních osob do rozhodování orgánů Ústeckého kraje a jeho organizací.

 Pro ODS je zásadní, aby všichni volení zástupci kraje pracovali poctivě, efektivně a ve prospěch všech občanů.

Co na to koaliční ANO, zatím nevíme. Krajského předsedu Jan Richtera (ANO) jsme se pokoušeli kontaktovat, prozatím neúspěšně. Richter má momentálně ve svém soupisu přes 20 funkcí, což může být důvodem jeho nedostupnosti. Nový šéf představenstva exministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro Naseustecko uvedl, že sám zadal audit veškerých smluv.

související: Zemětřesení v Krajské zdravotní: Exministr Vojtěch předsedou. „Překvapivá situace i pro mě,“ tvrdí

 

 

Autor: